Nowe posty

Autor Wątek: Jak spowrotem na Windows Xp  (Przeczytany 4003 razy)

pl19laskos

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« dnia: 2005-11-13, 17:08:12 »
Witam.
Chciałem sobie zainstalowac gimpa,ale na chęciach pozostało, bo wyskoczyła mi jakaś zależność, do której nie wiem jak podejść. Mianowicie:
[piotrek@piotrek gimp]$ rpm -ivh gimp-1.2.5-13mdk.i586.rpm
ostrzeżenie: gimp-1.2.5-13mdk.i586.rpm: Sygnatura V3 DSA: NOKEY, key ID 26752624
błąd: Niespełnione zależności:
        perl(File::Slurp) jest wymagany przez gimp-1.2.5-13mdk

Czy ktoś wie co to jest i jak to rozwiązać. Z góry dziekuje.

Megadeth

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-13, 15:10:00 »
Zainstalowalem Linuxa pobawilem sie i teraz chce spowrotem na Windowsa ale mi nie podnosi plyty z XP kiem. Wrzucam instalke linuksa i dochodze do Parttycjonowania (usuwam wszystkie partycje i mam czysty dysk bez partycji) Co zrobic zeby startowac z instalacja XPka  jak ustawic partycje zeby ten windows zastartowal dysk 60GB - napiszcie mi step by step.

leiah

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-13, 15:12:47 »
to chyba nie to forum?

Megadeth

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-13, 15:22:41 »
2005-11-13 15:12:47 leiah napisał:

> to chyba nie to forum?
 >
 
Facet POMOCY a nie że to nie te Forum

amdfanatyk

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-13, 15:51:59 »
2005-11-13 15:22:41 Megadeth napisał:

> 2005-11-13 15:12:47 leiah napisał:
 >
 > > to chyba nie to forum?
 >  >
 >  
 > Facet POMOCY a nie że to nie te Forum

nikomu tu za nic nie placisz i nie masz prawa czegokolwiek zadac, idz sobie na support microsoftu.

Xax79

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-13, 15:55:17 »
2005-11-13 15:10:00 Megadeth napisał:

> Zainstalowalem Linuxa pobawilem sie i teraz chce spowrotem na Windowsa ale mi nie podnosi plyty
 > z XP kiem. Wrzucam instalke linuksa i dochodze do Parttycjonowania (usuwam wszystkie partycje i
 > mam czysty dysk bez partycji) Co zrobic zeby startowac z instalacja XPka  jak ustawic partycje
 > zeby ten windows zastartowal dysk 60GB - napiszcie mi step by step.

To chyba nie wina linuxa a felernej plyty felernego XP. Zatem ... papa.

Megadeth

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-11-13, 16:02:49 »
2005-11-13 15:51:59 amdfanatyk napisał:

> 2005-11-13 15:22:41 Megadeth napisał:
 >
 > > 2005-11-13 15:12:47 leiah napisał:
 >  >
 >  > > to chyba nie to forum?
 >  >  >
 >  >  
 >  > Facet POMOCY a nie że to nie te Forum
 >
 > nikomu tu za nic nie placisz i nie masz prawa czegokolwiek zadac, idz sobie na support
 > microsoftu.
===============================
nikomu nic nie place, ale pomiedzy slowem rządam a zdaniem "prosze o pomoc" jest niewielka roznica. Jeśli bedzie trzeba to zaplace i tak sie to chyba skonczy( ..), ale skoro uzytkownicy Linuksa to takie dupki to chyba nie bede mial wyboru, chociaz nie chce uogólniać. Od Ciebie natomiast nie chce juz nic bo jestes zwykly amator taki jak ja ... Profesionalisci nie bawia sie w tzw pyskowki tylko "pomagaja" a ja mam zamiar powrocic do Windowsa  

kmp

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-11-13, 16:35:33 »
2005-11-13 16:02:49 Megadeth napisał:
 > nikomu nic nie place, ale pomiedzy slowem rządam a zdaniem "prosze o pomoc" jest
 > niewielka roznica. Jeśli bedzie trzeba to zaplace i tak sie to chyba skonczy( ..), ale skoro
 > uzytkownicy Linuksa to takie dupki to chyba nie bede mial wyboru, chociaz nie chce uogólniać.
 > Od Ciebie natomiast nie chce juz nic bo jestes zwykly amator taki jak ja ... Profesionalisci
 > nie bawia sie w tzw pyskowki tylko "pomagaja" a ja mam zamiar powrocic do Windowsa  
 >
 >
To niestety jest forum Linuxa, nie znamy sie na windowsach, nie chcemy zatem wprowadzac Cie w blad... Poszukaj na forum M$...

Zbooj

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-11-13, 16:57:03 »
To po co Linuxa instalowałeś? Są przecież LiveCD. Bez problemu można tez oba systemy miec na jednym dysku. Następnym razem użyj głowy i google.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-11-13, 18:08:11 »
Pytasz sie na forum Linuksa jak zainstalować Windowsa, zdecydowanie pomyliłeś strony.

--
Maciek

amdfanatyk

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-11-13, 18:14:03 »
im wiecej sie wie, tym mniej chce sie o tym mowic; hakera poznaje sie po tym, ze nic nie mowi; ja mowie malo ale zawsze konkretnie i na temat :]

AdiQ

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-08-14, 10:27:10 »
ja mam podobny problem tylko ze u mnie linux blokuje moyliwosc instalaci w XP oraz innych dystrybucji. Przynajmniej tak przypuszczam
Instalka XP staje po wsadzeniu plytki
Wszelkie knopixy i mandarivy itp nie maja dostepu do dysku
A dysk dziala i to sprawnie bo suselek na nim smiga.....

flak

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-08-14, 11:37:27 »
2006-08-14 10:27:10 AdiQ napisał:

> ja mam podobny problem tylko ze u mnie linux blokuje moyliwosc instalaci w XP oraz innych
 > dystrybucji. Przynajmniej tak przypuszczam
 > Instalka XP staje po wsadzeniu plytki
 > Wszelkie knopixy i mandarivy itp nie maja dostepu do dysku
 > A dysk dziala i to sprawnie bo suselek na nim smiga.....
 >

Ostatni Windows który miałem na komputerze to był Windows 98SE. Instalowałem go poprzez dyskietkę startową. Dawałem "fdisk" kroiłem partycje, potem dawałem "setup". Potem doinstalowywałem w zostawionym miejscu Linuxa. Windows XP nigdy w życiu nie instalowałem, i nie praktycznie nie mam z nim styczności na codzień. Skąd taki człowiek jak ja może wiedzieć dlaczego Windows - system którego nie używam, niechce się wam zainstalować? Sam mam problem bo mam Sun Solaris zainstalowany na jednym z komputerów. Sęk w tym że nie wiem jak skonfigurować "route" w Solaris, ale nie walę na forum Linuxowe z tym pytaniem, no bo skąd użytkownicy Linuxa mogą się na tym znać?! Ja szukam dobrego forum Solarisowego, a wy poszukajcie Windowsowego.

benyo

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-08-14, 12:44:26 »
Odpalasz plyte instalacyjna WINXP, wybierasz opcje 'Napraw', wybierasz 'konsola' wpisujesz fdisk i usuwasz wszystkie mozliwe partycje, nastepnie tworzysz pod tym fdiskiem nowe partycje, restartujesz komputerek odpalasz ponownie z plyty i jedziesz juz z instalacja.

benyo

  • Gość
Jak spowrotem na Windows Xp
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-08-14, 17:52:31 »
2006-08-14 12:44:26 zbysiup napisał:

> Odpalasz plyte instalacyjna WINXP, wybierasz opcje 'Napraw', wybierasz 'konsola' wpisujesz fdisk
 > i usuwasz wszystkie mozliwe partycje, nastepnie tworzysz pod tym fdiskiem nowe partycje,
 > restartujesz komputerek odpalasz ponownie z plyty i jedziesz juz z instalacja.
 

Juz sie poprawiam, program nie nazywa sie 'fdisk' ale 'diskpart' :)