Nowe posty

Autor Wątek: Knoppix i połączenie z internetem przez modem  (Przeczytany 9061 razy)

oyo

  • Gość
Knoppix i połączenie z internetem przez modem
« dnia: 2014-04-02, 19:18:37 »
Witam

Swojego knoppixa uruchamiam z płyty live DVD, chciałem połączyć się z internetem ale podczas konfiguracji konfigurator wyrzuca mi mi komunikat abym sprawdził czy urządzenie za pomocą którego chce się połączyć działa poprawnie. Łącze się przez modem DSL, mam na nim diodę która informuje mnie czy modem pracuje. Ta dioda nie pali się. Wiem że modem jest sprawny ponieważ na tym samym komputerze łącze się pod win xp z internetem i modem uruchamia się wraz ze startem systemu.
Czy jest możliwe że nie mam sterów do modemu w Knoppixie ? Jeśli tak to gdzie i jak je dograć ?
Proszę o pomoc.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Knoppix i połączenie z internetem przez modem
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-04-02, 21:43:41 »
I oczywiście dalej się upierasz, że informacja co to za modem jest całkiem bezużyteczna...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

oyo

  • Gość
Knoppix i połączenie z internetem przez modem
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-04-03, 15:27:32 »
Cytat: pkraszewski
I oczywiście dalej się upierasz, że informacja co to za modem jest całkiem bezużyteczna...
Modem to SIEMENS ADSL A-100 USB

Dodam że znajdując sterowniki pod Knoppixem na dysku twardym nie chcą mi się zainstalować, klikając dwa razy plik setup ...

oyo

  • Gość
Knoppix i połączenie z internetem przez modem
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-04-04, 13:42:29 »
Wykopałem z szafy mojego starego sagema którym łączyłem się z neostradą pare lat temu... Oznaczenie modemu to Sagem Fast 800, może z tego modemu będzie łatwiej skonfigurować połączenie i znależć stery dla Knoppixa ?

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Knoppix i połączenie z internetem przez modem
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-04-07, 09:56:23 »
Cytat: oyo
Wykopałem z szafy mojego starego sagema którym łączyłem się z neostradą pare lat temu... Oznaczenie modemu to Sagem Fast 800, może z tego modemu będzie łatwiej skonfigurować połączenie i znależć stery dla Knoppixa ?
Biorac pod uwage, iz nie masz jakiegos egzotycznego dostawcy, to Sagem + aplikacja Linnet polacza Cie z siecia bez problemow.

http://linnet.cba.pl/showthread.php?tid=5

p.s
Sorki za brak polskich znakow, ale mam ciagly problem z "Altem" na klawiaturze.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

oyo

  • Gość
Knoppix i połączenie z internetem przez modem
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-04-07, 11:17:48 »
Cytat: Lord Darius
Cytat: oyo
Wykopałem z szafy mojego starego sagema którym łączyłem się z neostradą pare lat temu... Oznaczenie modemu to Sagem Fast 800, może z tego modemu będzie łatwiej skonfigurować połączenie i znależć stery dla Knoppixa ?
Biorac pod uwage, iz nie masz jakiegos egzotycznego dostawcy, to Sagem + aplikacja Linnet polacza Cie z siecia bez problemow.

http://linnet.cba.pl/showthread.php?tid=5

p.s
Sorki za brak polskich znakow, ale mam ciagly problem z "Altem" na klawiaturze.
Dzięki ! jak tylko dostane swojego pena postawie na nim Knoppixa i spróbuję skonfigurować połączenie. Co prawda nie mam neostrady ale mam nadzieje że nie będzie z Orangem problemu...]

Pozdrawiam!

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Knoppix i połączenie z internetem przez modem
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-04-07, 15:21:08 »
Cytat: oyo
. Co prawda nie mam neostrady ale mam nadzieje że nie będzie z Orangem problemu...
Dlaczego ludzie pisza tak wazne informacje na raty (?)

Jak sie nie uda z Sagemem, to zainwestuj w jakis niedrogi router i bedzie cacy.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

nehaali

  • Gość
Knoppix i połączenie z internetem przez modem
« Odpowiedź #7 dnia: 2014-08-30, 14:32:53 »
I oczywiście dalej się upierasz, że informacja co to za modem jest całkiem bezużyteczna...

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Knoppix i połączenie z internetem przez modem
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-08-30, 17:51:59 »
Radze zainstalowac cos z pokroju mageia,  pclinuxos, OpenSuse ( w suse jest to mniej intuicyjne )
-->  latwiej tam skonfigurowac DSL i mozesz spolszczyc.
( jesli chodzi o Debian to nie wiem jak sie tam konfiguruje, ale jakos sie da napewno )

Jesli upierasz sie na Knoppixa to gdybys zdobyl router i umial go skonfigurowac
to potem mialbys z gorki, bo tylko podlaczasz kabelek miedzy routerem a komputerem i internet ma chulac na dowolnym systemie operacyjnym.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Knoppix i połączenie z internetem przez modem
« Odpowiedź #9 dnia: 2014-08-30, 19:17:12 »
Nie wiem po jaką cholerę podnosicie wątek, w którym ostatni wpis jest z  k w i e t n i a,  a gwoli jasności mamy już za chwilkę w r z e s i e ń.

Wątek zamykam.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version