Nowe posty

Autor Wątek: Brak miejsca na /boot  (Przeczytany 2303 razy)

johnyjj2

  • Gość
Brak miejsca na /boot
« dnia: 2014-08-29, 10:21:49 »
Cześć,

jakiś czas temu zainstalowałem Linuksa Ubuntu, wykorzystując domyślne ustawienia instalatora. Zmieniłem tylko to, żeby włączone było szyfrowanie dysku. Niestety, wygląda na to, że domyślne opcje instalatora przyjęły zbyt małą ilość miejsca na /boot, ponieważ teraz w trakcie instalacji aktualizacji (bezpieczeństwa i innych) nie jest w stanie wykonać instalacji:

Not enough free disk space
The upgrade needs a total 93,2 M free space on disk '/boot'. Please free at least an additional 45,6 M of disk space on '/boot'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.

Co mogę w tej sytuacji zrobić? Usunięcie kosza i tymczasowych pakietów nie sądzę, żeby pomogło, ponieważ to jest '/boot'. A zmiana rozmiaru partycji nie wiem, czy jest możliwa, jeśli jest włączone szyfrowanie dysku.

Pozdrawiam!

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Brak miejsca na /boot
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-08-29, 11:31:35 »
Odinstaluj stare kernele, zostawiając tylko bieżącego. Wtedy aktualizacja powinna się udać. Niestety zapchanie boot to znany problem Ubuntu.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

johnyjj2

  • Gość
Brak miejsca na /boot
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-08-29, 14:23:32 »
OK, dzięki, a czy możesz mi podać jakąś instrukcję, która działa dla bieżącej wersji Ubuntu i nie spowoduje problemu, jeśli partycje są szyfrowane?