Nowe posty

Autor Wątek: ArchLinux obok Windows 7 - problem z instalacją  (Przeczytany 3469 razy)

mateusz93

  • Gość
ArchLinux obok Windows 7 - problem z instalacją
« dnia: 2014-08-19, 21:47:10 »
Witam!
Chcialem zainstalować ArchLinuxa jako drugi system, na maszynie gdzie mam obecnie Windows 7.
Instalowałem Archa z tutoriala z yt. Jako ze pierwszy raz sie za to biore to najpierw zainstlowalem go na wirtualnej maszynie (VirtualBox).
Gdy wszystko bylo ok, zatem zabralem sie za instalowanie tego systemu normalnie na osobnej partycji systemowej.
Wszystko szlo dobrze... pacman -Syyu.. partycjonowanie dysku.. instalacja, i pozniej trzeba bylo uruchomic ponownie komputer po czym właczyć 3 od góry opcje w menu głownym instalatora (coś ala "boot existing os") i co sie okazalo? odpala mi sie windows 7, a nie dalsza konfiguracja Archa jak to bylo na wirtualnej maszynie..
po wcisniecu "TAB" na opcji "boot existing os" wyskoczyla mi taka ścieżka ".com32 boot/syslinux/chain.c32 hd0 0".
Z tego co przeczytałem to hd0 oznacza pierwszy dysk (mam tylko jeden w laptopie) a kolejne 0 to nr partycji.
Archa instalowalem na sda3.. probowalem zmienic tą ścieżke na:
".com32 boot/syslinux/chain.c32 hd0 1"
".com32 boot/syslinux/chain.c32 hd0 2"
".com32 boot/syslinux/chain.c32 hd0 3"
".com32 boot/syslinux/chain.c32 hd0 4"
ale nic z tego.
Dodam, że teraz powiniem wejść w GRUB..
Czy ktos mi powie co tu wpisać, żebym mógł kontynuować dalszą instalacje Archa?

Xax79

  • Gość
ArchLinux obok Windows 7 - problem z instalacją
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-08-20, 11:55:45 »
GRUB'a zainstalowałeś zgodnie z instrukcją? Po instalacji nie uruchamiaj komputera z płyty albo flesza tylko normalnie. Jeżeli od razu uruchamia Ci się Windows to sknociłeś instalację GRUB'a (lub nie zrobiłeś jej wcale).