Nowe posty

Autor Wątek: Firefox na Mandrivie nie widzi sieci a Konqueror widzi  (Przeczytany 4521 razy)

skykris

  • Gość
witam . zainstalowalem linuxa RHAT9 i podczas instalacji nie bylo mojej karty graficznej i podalem ze mam starszy model niz w rzeczywistosci - nie moge wlaczyc systemu do puki nie ustawia poprawnie karty itp , to znaczy podczas ladowania systemy wyslakuje okienko ze chyba karta grafiki nie jest dobrze zainstalowana i pokazuje mi log bledu i oznajmia ze nie wlaczy systemu dopuki nie zmiene ustawien karty itp .  i potym wchodzi do komendy polecen i to koniec -

Jak mozna sie cofnac do tego momentu i ustawic lub zmienic karte na inna ,i czy istnieje jakas komenda ktora mi te ustawienie skonfiguruje itp i kto wie co mam tam wpisac lub zmienic aby system odpalil   - ogolnie rzecz biorac POMOCY

ps i czy ktos ma strowniki do ATI RADEON X 800XT

skykris@o2.pl

skykris

  • Gość
Firefox na Mandrivie nie widzi sieci a Konqueror widzi
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-28, 02:49:15 »
i jeszcze jedno - jak moge sciagnac stery z ati.com do mojej karty jak nie moge wlaczyc systemy - no windows dziala ale:))) - komendy i wyczerpujace instrukcji oraz porady mile widziane



sDk

  • Gość
Firefox na Mandrivie nie widzi sieci a Konqueror widzi
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-28, 09:23:51 »
System Ci nie startuje? Podejrzewam, ze system X Ci nie startuje, ale do konsoli mozesz sie dostac?

Sproboj : startx, xconfig, xconf lub xf86config. Jesli to nic nie pomoze pozostaje Ci sciagnac stery ze stronki - wejdz na windowsa [tego posta pewnie pisales spod wina], skopiuj sobie link bezposrednio do pliku ze sterownikami ATI pod linuxa i wydaj komende :

wget LINK

np.

wget http://www.ati.com/drivers/atix800.run czy jakos tak i zainstaluj sterowniki. Nie zapomnij sprawdzic, czy dziala Ci OpenGL :

glxinfo | grep direct
jesli wyskoczy Ci :

direct rendering = NO tzn. ze nie dziala Ci OpenGL, ale to nie znaczy, ze nie ruszy Ci X.
Po restarcie powinien sam wejsc do Xa, jesli tak sie nie stanie zaloguj sie i wydaj polecenie :

startx

Pzdr.

ant137

  • Gość
Firefox na Mandrivie nie widzi sieci a Konqueror widzi
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-27, 22:36:02 »
Witam
mam neostrade dzieloną na 4 przez Dlinka 604 (czyli do mnie idzie luż tylko LAN nie musze się logować do Neo) i Firefox nie widzi sieci podczas gdy Konqueror widzi bez problemu
Pozdrawiam
Ant

krymed

  • Gość
Firefox na Mandrivie nie widzi sieci a Konqueror widzi
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-07, 22:23:12 »
Witam, to niestety nie odpowiedź, a też pytanie, bo mam ten sam problem. FF i Opera nie ładują żadnej strony, a Konqueror działa bezbłędnie. W /etc/resolv.conf mam 192.168.1.1 tak samo jak adres bramy. Pod Windą tak samo i nie ma problemów a tu kicha. Poradźcie, bo chciałbym już zrezygnować z Windy a tego Konquerora to nie trawię. Łączę się przez WiFi z routerem bezprz.ADSL i dalej do netu. Nie mam żadnej zapory na lokalnym kompie, tylko na routerze. Pozdrowienia

Maciek_Rutecki

  • Gość
Firefox na Mandrivie nie widzi sieci a Konqueror widzi
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-08, 10:48:20 »
2006-01-07 22:23:12 krymed napisał:

> Witam, to niestety nie odpowiedź, a też pytanie, bo mam ten sam problem. FF i Opera nie ładują
 > żadnej strony, a Konqueror działa bezbłędnie. W /etc/resolv.conf mam 192.168.1.1 tak samo jak
 > adres bramy. Pod Windą tak samo i nie ma problemów a tu kicha. Poradźcie, bo chciałbym już
 > zrezygnować z Windy a tego Konquerora to nie trawię. Łączę się przez WiFi z routerem
 > bezprz.ADSL i dalej do netu. Nie mam żadnej zapory na lokalnym kompie, tylko na routerze.
 > Pozdrowienia

Ludzie, 4-5 dni temu było to samo pytanie z rozwiązaniem, ile razy można o tym pisać?!

Wywalcie w resolv.conf ip routera i wpiszcie normalne adresy serwerów DNS, ewentualnie IP routera na samym końcu.

--
Maciek