Nowe posty

Autor Wątek: Drukowanie w sieci - Netgear FWG114P i Brother DCP-357, jak ustawić?  (Przeczytany 2329 razy)

przem188

  • Gość
Witam szanownych forumowiczów.

Jak w tytule wątku - posiadam unikalny dość w polsce, sprowadzony z USA router - Netgear FWG114P - posiada on tzw. Print serwer - uniwersalny- obsłuży każdą drukarkę wpiętą w jego port USB. Moja drukarka to Brother DCP-357C - jest ona zainstalowana w systemie - Netrunner Frontier 64 bit. Przez USB działa prawidłowo - ale na Windowsie 7 miałem możliwość drukowania przez sieć - w moim wypadku ustawienia print serwera były jak na zrzucie z Win7.

Instrukcja konfiguracji jest tu -

http://kbserver.netgear.com/pdf/fwg114pv2_ref_manual_19july05.pdf

strona 98 i 99



Dodam, że drukarkę a raczej serwer wydruku ustawiam w Windows jako TCP/IP. Następnie kreator w Windows pyta o adres IP - w moim wypadku jest to 192.168.1.1 i jest to adres startowy routera Netgear, do którego poprzez USB jest wpięty Brother.

Tryb drukowania, jaki ustawiam to LPR.

Bardzo proszę - pomóżcie skonfigurować to samo w moim linuxie na którego już prawie się przesiadłem. Mam już dość zamulastego Windowsa, który działa coraz wolniej, tak mi się przynajmniej wydaje, bo przyzwyczaiłem się do Linuxa już na tyle że tylko jego używam i wkurzam się jak muszę uruchomić Windowsa to kilku rzeczy bo działa w porównianiu do Netrunnera strasznie ociężale - jak się poużywa linuxa i przeskoczy na Windowsa widać jak się powoli wszystko robiło w Windowsie - tu w Netrunnerze wszystko pędzi, można robić wiele rzeczy na raz - w moim przypadku prace biurowe, rozwijanie aplikacji sieciowych, stron www jest po prostu szybsze.

przem188

  • Gość
Drukowanie w sieci - Netgear FWG114P i Brother DCP-357, jak ustawić?
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-07-27, 11:06:21 »
Odpowiem sobie sam, bo po walkach (w sumie wyjątkowo krótkich, do których przystąpiłem po braku tu odpowiedzi) od wczoraj działa.

Intuicyjnie w kreatorze wybrałem ostatnią opcję:



Po czym wypełniłem pola adresem rutera, wpisałem nazwę kolejki i resztę ustawień, dałem test i.... drukarka zamrugała do mnie swym dużym kolorowym okiem ( wyświetlaczem) że odbiera dane!!!



Linuks jest super. Sam system opart o KDE jest niesamowicie konfigurowalny. Jedyne braki to na razie oprogramowanie i sterowniki - ale to kwestia czasu i przekonania się do tego systemu producentów. A coraz więcej ma już dość Microsoftu. Dzięki Steamowi bariera została przełamana i coraz więcej ludzi zauważa ten system.