Nowe posty

Autor Wątek: Debian 7.5 oraz 8 z mini CD  (Przeczytany 2552 razy)

xlucha

  • Gość
Debian 7.5 oraz 8 z mini CD
« dnia: 2014-06-30, 06:02:26 »
Czesc.
Od 2 dni mecze sie z instalacja debiana na moim komputerze. Specjalnie aby bylo latwiej wywalilem windowsa 7 i wyczyscilem dyski. (Posiadam 120gb ssd oraz 1TB zwykly)

Na poczatku instalator nie mogl sformatowac dysku ssd pisalo ze dysk jest zajety (resources busy..) prawdopodobnie problem z uefi. Cos w biosie przestawilem ze oba dyski nie staruja przez uefi i teraz dziala

Teraz podczas instalacji z mini cd czy to w debianie 7.5 oraz 8 podczas pobierania plikow przez siec dochodzi do takiego momentu ze pobieranie sie zatrzymuje i... Np. W debianie 8 podczas pobierania ok. 1400 plikow zawiesza sie na ok. 750 i dalej nie pobiera.  W 7.5 zatrzymuje sie na ok. 520 i co 10 minut pojdzie o jeden plik dalej. Tak jakby transfer serwera zostal ograniczony do kilku kb.

Probowalem zmieniac serwery http . z Polski i z Niemiec.
Net mam do 1mb/s

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Debian 7.5 oraz 8 z mini CD
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-06-30, 11:44:55 »
- Debian (net-install) sciaga sterowniki zaleznosci od posiadanego sprzetu,
moze z wykryciem czegos jest problem, sa tez pelne plyty live-cd moze przetesujesz?
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

xlucha

  • Gość
Debian 7.5 oraz 8 z mini CD
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-07-01, 15:50:43 »
Niestety, prawdopodobnie może być tak że sprzęt niezgodny. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje że przerywa nagle pobieranie plików. Zauważłem że instalator przestaje pobierać na losowym pliku, nie na jednym. Czasami pojdzie 700 plików w 10 min a na 720 powiedzmy przestaje. Dociagnie do 730 w 1h i wywala błąd o przerwanej instalacji. Muszę wrócić do windy chociaż bardzo nie chce ;/
Już miałem kilka razy linuxy, teraz chcaiłem już na zawsze wyemigrować na linuxa widocznie nie było mi pisane. Akurat uparłem się na debiana i nic z tego nie wyszło :D

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Debian 7.5 oraz 8 z mini CD
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-07-01, 16:07:56 »
A pełne live-cd nie przetestujesz?
https://www.debian.org/CD/live/
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 290
    • Zobacz profil
Debian 7.5 oraz 8 z mini CD
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-07-03, 18:01:37 »
Ja akurat nie jestem zwolennikiem instalacji systemu z Internetu.
Dlatego kiedyś poświęciłem 6 czy tam osiem płyt DVD dla Debiana :)
Ale za to wszystko było OK. :)