Nowe posty

Autor Wątek: Problem z live USB  (Przeczytany 2119 razy)

Buszek

  • Gość
Problem z live USB
« dnia: 2014-07-07, 10:16:20 »
Dzień dobry,
Mam pewien problem z Debianem 7.5.0 LXDE. Problem polega na bootowanie z pendrive`a, a dokładnie gdy włączam opcje live wszystko przebiega prawidłowo do momentu gdy powinno się włączyć środowisko graficzne. Zamiast tego pojawia się tylko kursor i np. ekran powitalny Windows . Jeśli chodzi o failsafe wszystko włącza się prawidłowo, a Debiana na pendrive wrzucałem przy pomocy Universal-USB-Installer-1.9.5.2. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Problem z live USB
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-07-07, 10:40:03 »
Mozesz opisac dokladniej swoj problem ?
Z opcja  failsafe srodowisko gnome debiana uruchamia sie ,
a bez tego nie ?
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Buszek

  • Gość
Problem z live USB
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-07-07, 10:52:00 »
Chodzi o to, że pulpit widzę tylko gdy zbootuje z opcja failsafe, a gdy chcę normalnie widzę tylko kursor bez pulpitu.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Problem z live USB
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-07-07, 12:40:27 »
1. Od jakiegoś czasu nie trzeba używać dziwnych narzędzi do robienia bootowalnych USB. Wystarczy obraz ISO potraktować, jakby to był obraz HDD i nagrać po sektorach na pendrive. Pod Linuksem za pomocą dd, pod Windows za pomocą np WinImage. Działa na Debiana, Suse, Fedorę, wszelkie Ubuntu.

2. To pochwal się, jaką kartę graficzną masz, bo to na 90% jej wina. A najlepiej pochwal się całym kompem.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Buszek

  • Gość
Problem z live USB
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-07-07, 13:55:29 »
Kartę mam GeForce 7300 LE.