Nowe posty

Autor Wątek: Aktualizacja Eclipse (Kubuntu 14.04)  (Przeczytany 2517 razy)

Pawlo85

  • Gość
Aktualizacja Eclipse (Kubuntu 14.04)
« dnia: 2014-06-16, 13:11:09 »
Witam serdecznie,

Na wstępnie chciałem zaznaczyć, że jestem totalnie zielonym użytkownikiem Linuxa (dosłownie kilka godzin temu na moim komputerze pojawił się Kubuntu 14.04), w związku z czym pojawiły się również pierwsze problemy.

Mianowicie pierwszym programem, który chciałem zainstalować był Eclipse, udało mi się tego dokonać za pomocą komendy, którą odszukałem gdzieś w sieci: sudo apt-get install eclipse
Następnie za pomocą kilku równie tajemniczych dla mnie komend udało mi się umieścić moją nową aplikację w menu aplikacji, a nawet wyciągnąć skrót na pulpit.

Niestety wersja, która się pobrała to 3.8, zależy mi na najnowszej wersji - i tu mój problem. Najnowszą wersję pobrałem ze strony producenta, rozpakowałem i nie mam pojęcia jak dokonać update-u wersji starszej, tak, żeby w menu moich programów widniała nowsza wersja.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tym temacie.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2765
  • 1709
    • Zobacz profil
Aktualizacja Eclipse (Kubuntu 14.04)
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-06-16, 22:06:04 »
Generalnie z Kubuntu nie powinienes miec problemow
tzn powinno sie wszystko dac wyklikac, moze to kwestia paru dni dosiadczenia,
nie wiem.

Co do upgradu, na pewno da sie to zrobic z terminala, bo nie wiem
ale najprosciej jest odinstalowac stare eclipse i potem zainstalowac nowe.

( jak za pomoca terminala -> tu odsylam do google, bo nie wiem
np. http://linuxiarze.pl/pakiety_debian1/
 choc moze tez sie da w ten sposob:
w menadzerze pakietow usywasz eclipse, a w menadzerze plikow jak klikniesz prawym na plik deb to powinna byc opcja instaluj - tyle teorii )

Jeszcze cos jesli moge wtracic, ubuntu podobne tak jak debian stable
wychodza okresowo, poniewaz wprowadzanie nowe zaleznosci moga
czynic inne pakiety niestabilnym.  Dlatego rzadko znajdziesz tam najnowszy soft.
Instalowanie najnowszych pakietow moze spowodowac ze bedziesz musial takze instalowac najnowsze zaleznosci.
Debian testing chyba stara sie miec najnowsze. ( ale wiadomo - testing )
Fedora przypomina realise, czyli w ktorej sa aktualizowane nabierzaco,
ale czy na pewno tak jest to nie wiem.
- w kazdym razie zadna dystrybucja nie gwarantuje najnowszego softu.
Jednak najblizsze by byla Fedora ( dla poczatkujacego )
a ktos minimalnie obeznany to moglby zobaczyc debian testing,
lub moze lepiej manjaro  czy  openlinux, dwa ostatnie  sa to dystrybucje ktore aktualizuja
pakiety gdy tylko ktos je skompiluje i spawdzi bez czekania na kolejne wydania dystrybucji. Moze to zminimalizowac problem z brakiem najnowszych zaleznosci.
Mimo wszystko moze pojdzie Ci gladko i nie bedziesz mial problemow, zwlaszcza ze to tylko eclipse. Powodzenia :)

PS: tylko pamietaj ze w Kubuntu , Ubuntu zeby sie zalogowac w terminalu/konsoli jako root  uzywaja chyba sudo lub sudo su,
natomiast w innych dystrybucjach linuxa zazwyczaj uzywa sie su .
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.