Nowe posty

Autor Wątek: Prośba o pomoc  (Przeczytany 5536 razy)

kolorowy

  • Gość
Prośba o pomoc
« dnia: 2014-06-04, 19:35:22 »
Witam,

jestem tu nowy, tak samo jak w linuxie. Mam straszny problem z wykonaniem poleceń na bazie danych sql.
Bardzo bym prosił o pomoc w rozwiązaniu tych problemów. Poniżej zdjęcie treści zadań.



Z góry serdecznie dziękuję!

darkdancer

  • Gość
Prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-06-05, 09:07:27 »
Chyba sobie żartujesz albo nie do końca wiesz co piszesz... Bez pliku z bazą nikt nie pomoże Ci w rozwiązaniu zadań bo nie jest jasnowidzem i nie zna struktury bazy.

kolorowy

  • Gość
Prośba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-06-06, 12:42:51 »
Niestety nie posiadam pliku bazy. Gdybym ją miał to bym ją wrzucił.

Nie chodzi mi nawet o rozwiązanie zadań, tylko naprowadzenie jak to zrobić, podpowiedź w składni komend, bo to co i z której tabeli wyciągnąć to mniej więcej wiem, nie wiem tylko jakie zastosować komendy i jak np. złączyć dwie komendy w jedną ( tak jak przy 1. zadaniu jest wypisać max i min i z tego różnicę zrobić ).

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Prośba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-06-07, 15:07:27 »
Myślę, że poleceniem którego szukasz jest SELECT. Powinno wystarczyć.
Jak go używać to chyba miałeś się nauczyć podczas trwania semestru
Tutaj masz instrukcję: http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/select.html

Same zadania są dość proste, ale trzeba rozumieć zasady SQL, żeby umieć ułożyć właściwe zapytanie. Samo zapisanie go to już dość prosta sprawa.

Jeśli będziesz miał KONKRETNE problemy i pytania ("zrobiłem X bo wydaje mi się że Y, ale rzuca błędem Z i nie wiem dlaczego"), to pisz. Jeśli chcesz gotowca, to lepiej nie.

Co do różnicy, możesz zwyczajnie odejmować kolumny od siebie, a MIN i MAX też są kolumnami. Dodatkowo możesz użyć słowa AS aby nadać tej różnicy nazwę.

kolorowy

  • Gość
Prośba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-06-09, 13:20:42 »
Nie szukałem gotowca, tylko naprowadzenia i to znalazłem.

Temat do zamknięcia, gdyż przegrzebałem internet, książki i fora i doszedłem do wszystkiego i wszystko mi działa.

--edit Lord Darius
Wedle życzenia zamykam wątek.