Nowe posty

Autor Wątek: Jak zainstalować sterowniki do GeForce 4200Ti (with AGP 8x) w Mint 16  (Przeczytany 3156 razy)

cinram

  • Gość
Jak w tytule.
Szukam i szukam, a nic konkretnego znaleźć nie mogę.
Mam wersję z xfce.
Karta dość leciwa. Często okienka się na siebie nakładają i guzik widzę, nie mówiąc o terminalu, kiedy mam jednocześnie na wierzchu przeglądarkę.
Jedyne co znalazłem, to instalacja z terminala z podaniem wersji sterownika (do mojej karty to 93.71).
Ale i tu wyskakuje mi błąd:
E: Nie udało się uzyskać blokady /var/lib/dpkg/lock - open (11: Zasoby chwilowo niedostępne)
E: Nie udało się zablokować katalogu administracyjnego (/var/lib/dpkg/), czy inny proces go używa?
Nie mam pojęcia co robić.
Pomoże ktoś?

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3047
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Jak zainstalować sterowniki do GeForce 4200Ti (with AGP 8x) w Mint 16
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-04-28, 14:46:39 »
Sprawdź, czy nie masz uruchomionego innego narzędzia do zarządzania pakietami (synaptic, narzędzia Mintowe), albo czy Mint czegoś akurat nie ściąga/aktualizuje.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

cinram

  • Gość
Jak zainstalować sterowniki do GeForce 4200Ti (with AGP 8x) w Mint 16
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-04-28, 15:41:59 »
Synaptic pokazuje mi multum wersji, ale nie ma w nich 93, która jest chyba najnowszą wersją do mojej karty graficznej.

EDIT:
 
sudo apt-get install nvidia-current
sudo apt-get install nvidia-common
Jednak to pomogło. Miałem po prostu odpalonych kilka innych rzeczy, które chciały dostęp do tych samych zasobów.

Teraz dla odmiany nie mogę ustawić rozdzielczości wyższej niż 1024x768 (najwyższa opcja w ustawieniach).
Jest jakiś myk, żebym mógł zmienić to na 1280x1024?

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Jak zainstalować sterowniki do GeForce 4200Ti (with AGP 8x) w Mint 16
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-04-28, 17:30:26 »
Załóż nowy temat o rozdzielczości ekranu
ja się też wypowiem.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.