Programowanie > C/C++ - KDE/Qt

Projekt - środowisko graficzne oparte na Qt

(1/2) > >>

Kubala95:
To mój pierwszy post, tak więc witam wszystkich serdecznie. Wiemy, że od wydania GNOME3 i tym samym wykluczenia GNOME2 ze wsparcia, trwa nadal mała dezorientacja wśród dostępnych "pulpitów". Nie ma w tej chwili dostępnego środowiska klasy GNOME2 (średnia waga, stosunkowo prosty, a przy tym bardzo funkcjonalny interfejs, jednocześnie zintegrowany z systemowym dbusem). GNOME3 przyniósł niestety ogromny wstyd starszemu bratu (toporna konfiguracja, interfejs dla "debili", zerowa elastyczność, usunięcie wielu przydatnych funkcji, wygląd przy bliższym przyjrzeniu się też nie zachwyca).

Pomyślałem, że można by stworzyć całkiem nowe środowisko, w oparciu o bibliotekę Qt. W żadnym wypadku nie chodzi tu o kopiowanie starego GNOME'a, a stworzenie własnej koncepcji, choć wykorzystującej sprawdzone rozwiązania. Qt jest (przynajmniej w mojej ocenie) zestawem o ogromnych możliwościach, świetnej organizacji całkowicie obiektowego API, wykorzystującym nowe technologie i - co najważniejsze - napisany w pełnym C++, a nie jak ma to miejsce w GTK - w czystym C.

Byłby ktoś chętny dołączyć się do przedsięwzięcia ? Rzecz jasna nie chodzi tu tylko o programistów, bardzo potrzebni są np. graficy.

snajper_8383:
Po co kolejne środowisko? Nie lepiej tą prace przeznaczyć na jakiś użyteczny program? Środowisko Mate jest odpowiednikiem GNOME 2. Ja używam środowiska GNOME 3 i nie czuje się debilem.

Kubala95:
MATE to nie odpowiednik tylko fork GNOME2, jednakże on nadal wykorzystuje - dosyć dobrą, ale starą i nie rozwijaną już - bibliotekę GTK2. W GNOME3 w Nautilusie nawet nie można wyświetlić paska adresu ze ścieżką, a samo dostosowywanie pulpitu to tragedia, nie ma nawet porządnego panelu konfiguracyjnego.

snajper_8383:
Wiesz nikt cię nie zmusza do korzystania z tego czy tamtego. Nie podoba Ci się ok. Po prostu z tego nie korzystasz a szukasz czegość co Ciebie zadowoli. Ale wracając do twojego pomysłu. Kolejne środowisko w mojej ocenie nie jest potrzebne. Jest to marnowanie czasu. W ostatnim wydaniu Gnome 3.12 wzięło udział 1100 ludzi. Zamiast wynajdować koło na nowo to lepiej przyłączyć się do jakiegoś projektu np. KDE, LXDE-Qt itp.

roobal:

--- Cytat: snajper_8383 ---Wiesz nikt cię nie zmusza do korzystania z tego czy tamtego. Nie podoba Ci się ok. Po prostu z tego nie korzystasz a szukasz czegość co Ciebie zadowoli.
--- Koniec cytatu ---
Dokładnie, właśnie dlatego wróciłem na KDE, choć koncepcja Gnome3 mi się podoba i to kwestia przyzwyczajenia, jednak wolę póki co pozostać przy klasycznym pulpicie, jaki oferuje KDE. KDE o tyle dobrze podeszło do tematu, PC netbook, tablet, że tworzą osobny interfejs dla PC (klasyczny), osobny dla netbooków i ekranów dotykowych i nie zmuszają człowieka do jedynego słusznego wyboru. Już nawet Microsoft zaczął wymiękać ze swoimi kaflami na PC i zaczyna oferować rozwiązanie albo klasyczny pulpit, albo kafle (jak ktoś chce korzystać z dotyku w ekranie), podobnie będzie pewnie z edycjami serwerowymi.


--- Cytuj ---Ale wracając do twojego pomysłu. Kolejne środowisko w mojej ocenie nie jest potrzebne. Jest to marnowanie czasu. W ostatnim wydaniu Gnome 3.12 wzięło udział 1100 ludzi. Zamiast wynajdować koło na nowo to lepiej przyłączyć się do jakiegoś projektu np. KDE, LXDE-Qt itp.
--- Koniec cytatu ---
Skoro kolega narzeka na brak konfiguracji środowiska, może zamiast tworzyć nowe, lepiej stworzyć takie panel konfiguracyjny czy inny tweaker.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej