Nowe posty

Autor Wątek: UBUNTU 12.04 Server - problem z konfiguracją postfixadmin  (Przeczytany 1507 razy)

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Witajcie

Chciałbym skonfigurować w pełni funkcjonalny serwer pocztowy z obsługą wirtualnych użytkowników. Udało mi się doprowadzić do stanu, w którym postfix i dovecot pracowały prawidłowo. Następnie korzystając z tutoriali chciałem dodać obsługę wirtualnych użytkowników, utrzymywanych w bazie MySQL i obsługiwanych poprzez postfixadmin.

Postfixadmin zainstalowałem z oficjalnej paczki .deb w najnowszej wersji. Automatycznie utworzyła się baza danych. Konfiguracja skończyła się na skonfigurowaniu "setup password", bo zalecana w wielu tutorialach zmiana parametrów $CONF['database_*'] w config.inc.php, powodowała awarię - panel nie otwierał się. Taka konfiguracja zdaje się dawać radę, wpisy w bazie pojawiają się, nie są zgłaszane żadne błędy.

Potem, należało umożliwić komunikację postfix, dovecot -> baza postfixadmin. W /etc/postfix zmodyfikowałem plik main.cf oraz dodałem katalog sql/, a w nim pliki mysql_virtual_alias_domain_catchall_maps.cf, mysql_virtual_alias_maps.cf, mysql_virtual_alias_domain_mailbox_maps.cf, mysql_virtual_domains_maps.cf, mysql_virtual_alias_domain_maps.cf, mysql_virtual_mailbox_maps.cf.

W /etc/dovecot zmodyfikowałem plik dovecot.conf oraz utworzyłem plik dovecot-sql.conf.

Obecny stan to komunikat "Błąd połączenia z serwerem IMAP", przy logowaniu przez roundcube.


Błagam, pomocy. Staram się to skonfigurować od prawie miesiąca.

Pozdrawiam


Wszystkie pliki konfiguracyjne i screen z /postfixadmin/setup.php pod tym linkiem:
https://drive.google.com/folderview?id=0B7TsQoxhWUzvbkptclN0bHNnUDA&usp=sharing