Nowe posty

Autor Wątek: Linux mint black screen  (Przeczytany 4826 razy)

Voidwalker

  • Gość
Linux mint black screen
« dnia: 2014-02-14, 12:12:21 »
Witam,
tak jak w temacie, podczas próby instalacji linux'a mint zarówno wersji 16 jak i 15 (64-bit, cinnamon) po odpaleniu z pendrive'a jakiejkolwiek opcji (start linux mint, check... itd.) ekran staje się czarny, lecz w przypadku start linux mint słyszę dźwięk uruchamianego systemu. Próbowałem już nomodeset, lecz wtedy odpala mi się jedynie potrójny terminal w górnej częsci ekranu (dól czarny) z literkami tak małymi ze nie da się nic rozczytać). Z góry dziękuję za pomoc.
Dodam, że na komputerze z windows 8 zadziałało bez problemu, a na latopie z ubuntu 13.10 występują te problemy.
Karta graficzna geforce gt 650 sli

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Linux mint black screen
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-02-14, 15:29:49 »
Sprawdz na najnowszym Suse , wersja developerska albo testowa.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Voidwalker

  • Gość
Linux mint black screen
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-02-14, 18:34:01 »
Przepraszam nie do końca rozumiem co oznacza "sprawdź NA najnowszym..." mam zainstalować Suse na laptopie i spróbować zainstalować mint'a mając Suse zamiast ubuntu, czy sprawdzić jak przebiegnie instalacja Suse i czy black screen się nie powtórzy/potwórzy, ewentualnie coś innego?

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Linux mint black screen
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-02-14, 18:36:18 »
Cytuj
czy sprawdzić jak przebiegnie instalacja Suse i czy black screen się nie powtórzy/potwórzy, ewentualnie coś innego?
Dokładnie oto chodziło.

Masz geforce, więc instalacja sterowników w Suse powina śmignąć bez problemu ,
jeśli tylko OpenSuse Ci zadziała, podkreślam
OpenSuse
bo Suse Enterpise cośtam jest płatne.
Mogę Ci nawet przygotować PCLinuxOS z najnowszymi sterami od Nvidia,
ale założe się że bedziesz narzekał na inne rzeczy np. stary kernel,
a z dodaniem tego tak by stery działały z nowym kernelem
to już mam problem.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Voidwalker

  • Gość
Linux mint black screen
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-02-15, 12:51:46 »
Suse zainstalować nie mogę ponieważ "could not find the opensuse repository" przeczytałem w googlu kilka rozwiązań, ale żadne nie pomogło, a tych bardziej skomplikowanych wole nie próbować.
Btw. diablo zajmę się jak w końcu uporządkuje system bo strasznie namieszane tam mam, próba instalacji jakiegokolwiek sterownika kończy się błędem, bo czegoś brakuje komputerowi albo czegoś nie może otworzyć. Najpierw zainstaluje Mint'a, poźniej pobawię się z diablo.

Zainstalowałem ubuntu 12.04 LTS z nadzieją, że uda mi się jakoś uporządkować system, lecz występują wciąż te same problemy:
podczas włączania komputera pojawiają się błędy:
-invalid ROM contest (naprawa boot-repair nie pomogła)
-could not write bytes-broken pipe
przy próbie instalacji czegokolwiek(w tym pzypadku envy) ale to dotyczy 99% rzeczy instalowanych przez termial:
E: Unable to locate package envyng-core
E: Unable to locate package envyng-gtk
E: Unable to locate package envyng-qt

Czy mógłby ktoś pomóc mi z rozwiązaniem tego problemu? Chciałbym mieć sprawny system (najlepiej linux mint, ale może być również ubuntu, byle by bez tych wszystkich problemów). Byłbym niezmiernie wdzięczny za rozpisanie krok po kroku co zrobić. Wszystko w chodzi w grę byleby tylko niezbyt inwazyjne były te metody oraz możliwie najprostsze, ponieważ jestem raczej zielony w sprawach linuxa.

tele dziękuję, że starasz się mi pomóc, może wygodniej będzie Ci na skype? Miałbyś podgląd na mój ekran i rozmowa jest dużo wygodniejsza od pisania postów na forum. (nie wysłałem tego na priv, bo priv jakoś dziwnie działa na tej stronie)

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Linux mint black screen
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-02-15, 19:35:16 »
Cytuj
"could not find the opensuse repository"
Google mówi że Suse szuka prawdopodobnie repozytorium na nośniku.
To znaczy że jeśli próbowałeś DVD.iso na pendrivie może nie znaleść dvd i wywalić taki komunikat. Jeżeli to to, to wystarczyłoby uruchomić Yast i w ustawieniach dodać repozytorium usb. Tyle teorii, ja osobiście pierwszy raz coś takiego widze.
Jak tamto nie działa to może lepiej przetestuj wersje sieciową ?
http://software.opensuse.org/131/pl
Swoją drogą możesz podać linka do tego wadliwego iso i czego używałeś,
czy dvd czy usb i jakiego programu do tego?

Cytuj
-invalid ROM contest (naprawa boot-repair nie pomogła)
-could not write bytes-broken pipe
Google coś wspomina że może być to powodem źle działającego sterownika 2D,
tego próbowałeś ?
http://askubuntu.com/questions/349649/invalid-rom-contents-preventing-boot-on-macbook
Więcej na temat tych problemów może znajdziesz w /var/log/
zwłaszcza w pliku Xorg.0.log  i dmesg

Cytuj
przy próbie instalacji czegokolwiek(w tym pzypadku envy) ale to dotyczy 99% rzeczy instalowanych przez termial:
E: Unable to locate package envyng-core
E: Unable to locate package envyng-gtk
E: Unable to locate package envyng-qt
Nie znam tego programu ... a jak ty go instalujesz ?
Ściągasz paczke deb i instalujesz , czy wpisujesz gotowe komendy,
może jakieś osobne repozytorium musisz dodać do ubuntu z tymi pakietami envy ?
Edit:
Albo źle to robisz, nie potrafisz poruszać się w terminalu/konoli,
domyślnie jest otwierany w katalogu domowym
/home/nazwa_uzytkownika/
 natomiast paczki do zainstalowania pewnie masz w innym folderu i dlatego nie moze znalesc. Jesli by to było to, to może to pomoże.
http://www.youtube.com/watch?v=cfLxlFxNGuc

PS: te iso to ty instalujesz 64bit ?
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Voidwalker

  • Gość
Linux mint black screen
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-02-15, 20:45:56 »
Suse ściągałem dokładnie z tego linka, którego podałeś, wersja 64 bitowa. Bootowałem pendrive Universal USB Installer'em, envy już nie jest potrzebne.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Linux mint black screen
« Odpowiedź #7 dnia: 2014-02-15, 22:30:02 »
Możesz trochę dokładniej ?
Poradziłeś sobie ze sterami?
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Voidwalker

  • Gość
Linux mint black screen
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-02-16, 00:33:57 »
Poradziłem sobie z suse - winne było Universal USB Installer. Przy użyciu Suse ImageWriter'a nie miałem żadnych problemów i zainstalowałem na laptopie Suse. Teraz możemy przejść do następnego kroku w instalacji mint'a :D czy ewentualnie warto zostawić Suse? Pójdzie diablo na tym?

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Linux mint black screen
« Odpowiedź #9 dnia: 2014-02-16, 10:22:54 »
Czy na Suse pójdzie to nie wiem,
w każdym razie powinno tak samo jak na Ubuntu czy Mincie,
niestety czasem życie płata figle, więc uciąć głowy sobie nie dam.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Voidwalker

  • Gość
Linux mint black screen
« Odpowiedź #10 dnia: 2014-02-16, 10:26:02 »
To poprosze step 2 w instalacji minta

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Linux mint black screen
« Odpowiedź #11 dnia: 2014-02-16, 10:33:25 »
A w mincie rozumiem dalej masz czarny ekran przy instalacji?
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Voidwalker

  • Gość
Linux mint black screen
« Odpowiedź #12 dnia: 2014-02-16, 12:20:37 »
No niestety. Po instalacji Suse w dalszym ciągu, gdy odpalam mint'a, słyszę jedynie dźwięk uruchamianego systemu. Zdecydowałem, że jednak zainstaluje ubuntu bo z mint'em jak przy instalacji już takie kłopoty to ja dziękuję. Ogarnąłem sterowniki na ubuntu, teraz już żadnych błędów nie ma, zabieram się za diablo. Wielkie dzięki tele za pomoc. Niestety przy instalacji znowu wine "otrzymal niewlasciwe parametry", ale spróbuję teraz po zainstalowaniu odpalać diablo przez terminal.