Nowe posty

Autor Wątek: Wysłanie plików poprzez SSH do lokalnego systemu Windows  (Przeczytany 2030 razy)

kermel

  • Gość
Dzień dobry,
tworzę codziennie backup na serwerze linuksowym i chciałbym, aby został on automatycznie wysyłany do mnie, na dysk lokalny z Windowsem.

Za pomocą scp oczywiście nie udało mi się tego zrobić.

Aktualnie radzę sobie za pomocą pscp z pakietu Putty - do autostartu dodałem skrypt, który pobiera backupy, ale nie jest zbyt inteligentny. Otóż chcę żeby przy następnych wywołaniach skryptu pobierał on tylko nowe pliki, a nie całość z serwera zdalnego.

Usatysfakcjonuje mnie któreś z poniższych rozwiązań:

- wysłanie bezpośrednio z serwera zdalnego do mnie aktualnie utworzonego backupu
- modyfikacja skryptu pscp w taki sposób żeby pobierał tylko i wyłącznie pliki, których nie ma u mnie w katalogu z backupami.

Chyba, że jest jakiś inny sposób o którym z racji braku doświadczenia nawet nie pomyślałem.

Jestem raczkującym w temacie uniksów, proszę o wskazówki.

darkdancer

  • Gość
Wysłanie plików poprzez SSH do lokalnego systemu Windows
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-01-15, 15:29:45 »
Cytat: kermel
Chyba, że jest jakiś inny sposób o którym z racji braku doświadczenia nawet nie pomyślałem.
Można by skorzystać z rsync (który ma wiele bardzo fajnych opcji...). Zamiast pscp/putty warto zainstalować cygwin, gdzie mamy do dyspozycji między innymi rsync i cygrunsrv, które pozwolą nam uruchamiać zaciąganie backupów ala nix-owy crontab.

kermel

  • Gość
Wysłanie plików poprzez SSH do lokalnego systemu Windows
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-01-15, 18:14:35 »
Nie mam możliwości instalacji dodatkowego oprogramowania.

Na dzień dzisiejszy poradziłem sobie za pomocą ncftpput. Śle wszystko tam gdzie chce, ale jeszcze nie tak jak chcę - pobiera wszystko za każdym razem. Aktualnie muszę pogrzebać i sprawić tak, że pobierało tylko nowe pliki oraz usuwał starsze niż X dni z serwera na który pliki kopiuję.

Wskazówki mile widziane, gotowe rozwiązania niekoniecznie :)