Nowe posty

Autor Wątek: Na Acera V5  (Przeczytany 3079 razy)

endimer

  • Gość
Na Acera V5
« dnia: 2014-01-10, 21:33:51 »
Witam. Mam lapka Acer Aspire V5-121 poszukuje na niego jakiegoś linuxa ponieważ 7,8 nie chodzi zadawalająco. Nie miałem wcześniej za bardzo doczynienia z linuxem i nie wiem co zainstalować. Na stronie nie ma sterowników do linuxa ani do xp nie wiem czy coś moge zainstalować z tych systemów.

Procek AMD C70 1ghz
2gb ram
AMD Radeon hd 7290 256

Dzięki za odp !!!!

JdG

  • Gość
Na Acera V5
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-01-14, 17:11:33 »
Cytat: endimer
Witam. Mam lapka Acer Aspire V5-121 poszukuje na niego jakiegoś linuxa ponieważ 7,8 nie chodzi zadawalająco. Nie miałem wcześniej za bardzo doczynienia z linuxem i nie wiem co zainstalować.
Popatrz w sąsiednich wątkach. Zazwyczaj znajdziesz odpowiedź, że można wszystko instalować i to jest prawda, choć ma swoje odcienie. Najlepiej zacząć od czegoś, czego nie trzeba instalowć na dysku, np. Knoppix (jak masz napęd CD),albo Slax (startuje np. z pendrajwa). Warto sprawdzić najpierw, czy Linux to dobry dla ciebie wybór.

Cytat: endimer
Na stronie nie ma sterowników do linuxa ani do xp nie wiem czy coś moge zainstalować z tych systemów.
Sterowników do linuksa nie ma, bo wszystkie sterowniki są dostarczane wraz z systemem, więc jak instalujesz linuksa, to nie musisz się tym przejmować (o ile oczywiście linuksowe sterowniki w ogóle są).

xp to raczej nie Linux, zresztą z instalacją tego mogą być niejakie problemy, a jak nie ma drajwerów, to nie ma nawet sensu próbować.

Cytat: endimer
Procek AMD C70 1ghz
2gb ram
AMD Radeon hd 7290 256
To całkiem dobry sprzęt , procesora co prawda nie znam, ale to musi być jakiś klon Intela, 2 GB RAM to bardzo komfortowa ilość. Można więc spróbować z tymi popularnymi dystrybucjami - ich wykaz na distrowatch.org.