Nowe posty

Autor Wątek: Jaka alternatywa dla Mandrivy?  (Przeczytany 14021 razy)

Catharine

  • Gość
Jaka alternatywa dla Mandrivy?
« Odpowiedź #15 dnia: 2014-02-09, 22:04:38 »
Cytat: Lord Darius
Poznaj konsolę droga koleżanko - wtedy pogadamy na tematy wyżej wymienione.
Poznałam i nadal (z pasją) poznaję. Nie jest mi ona obca ... ;)
I w tym cała przyjemnośc że nie znając od razu konsoli instalując Mandrivę (OpenMandrivę itp.) można bez strachu się jej nauczyć, a jak się człowiek nauczy można iśc dalej. Wszak nie od razu Kraków zbudowano nie każdy kończył studia informatyczne ! Gdzie Linux jest obowiązkowy !  

Przez nią instalowałam pakiety i zmieniałam GRUB-a,
operacje na plikach i restartowałam i zamykałam system,
logowałam się z konsoli. To że nie grzebię w logach systemowych i karnelu.
Bo po prostu nie potrzebuję i nie mam na to czasu.
Napisałam przecież, że czasami się po prostu nie chce ... tak po ludzkiemu, albo się nie ma głowy do tego głowy... wtedy z miła chęcią sięga się po klikalną alternatywę ...
 
Po za tym mnie wkurzyło jakieś dyktowanie kto jakiej dystrybucji ma używac, a przecież nie oto chodzi w tej całej zabawie. Prawda ?

soohar

  • Gość
Jaka alternatywa dla Mandrivy?
« Odpowiedź #16 dnia: 2014-03-17, 22:16:05 »
Żadne z was i wszyscy jednocześnie macie rację.
Zarówno i klikane i konsolowe dystrybucje mają prawo życia.

Jeśli migrujesz z "jedynego słusznego systemu" na Linuksa to wiadomo, klikane jest dużo  ławiejsze i czytelne.
Jednak - wg mnie przy GUI z czasem inicjuje się głód w sprawie tego, jak to dokładniej działa. Konsola wtedy stoi otworem przed takim userem.
Dla zaawansowanych - GUI=zło. Nie do końca - czasem GUI może być  bardzo rozwinięte i zaawansowane.

Sam używałem wielu dystrybucji i konsolowych i graficznych (Slackware  - dziesiąta edycja  moją dziewiczą wyprawa z Linuskem, łezka w oku mi się po dzień dzisiejszy kręci; Ubuntu, Mandriva, PCLOS, Fedora, Debian, Puppy, Red Hat Enterprise, SuSE, Mint, CentOS,  *BSD  i wiele, wiele innych, Gentoo tylko mnie przeraża)

Moi dorodzy - spór między klikanymi a konsolowymi dystrybucjami jest bezcelowy, gdyż chodzi nam wszyskimi o to, aby używać i propagować idee tego pięknego otwartego systemu, dalej zwanego Linuksem.



Dziękuję i pozdrawiam wszystkich użytkowiników Pingwinka i Diabełka.