Nowe posty

Autor Wątek: Konfiguracja linuxa, prezentacja.  (Przeczytany 2688 razy)

dejmien25

  • Gość
Konfiguracja linuxa, prezentacja.
« dnia: 2013-12-11, 09:41:31 »
Witam.

Potrzebuję pomocy z prezentacją do szkoły. Tematem prezentacji jest ,,konfiguracja linuxa''. Problem w tym że jestem początkującym użytkownikiem linuxa i nie bardzo wiem co zawrzeć w tej prezentacji, dlatego zwracam się do was z pomocą!

CO można by zawrzeć w takiej prezentacji? prezentacja będzie robiona dla osób też zielonych  jeśli chodzi o linuxa. Mam w tej pracy zawrzeć podstawy konfiguracji które trzeba przeprowadzić zaraz po instalacji. Nie wiem co można by w tej prezentacji przedstawić... może np. instalacje sterowników do karty graficznej?

Proszę o pomoc, jak by ktoś mógł zapodać jakiś pomysł?

chmooreck

  • Gość
Konfiguracja linuxa, prezentacja.
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-12-11, 09:53:03 »
Przepisz podręcznik gentoo ;-)

A tak na serio: wybierz sobie jakąś dystrybucję (może ArchLinux), zainstaluj u siebie i opisz co zrobiłeś, aby system nadawał się do użytku.

dejmien25

  • Gość
Konfiguracja linuxa, prezentacja.
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-12-11, 11:03:15 »
Mam u siebie ubuntu, ale ten system zaraz po instalacji nadaje się do użytku...

darkdancer

  • Gość
Konfiguracja linuxa, prezentacja.
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-12-11, 11:24:04 »
Cytat: dejmien25
Mam u siebie ubuntu, ale ten system zaraz po instalacji nadaje się do użytku...
No to referat będzie bardzo krótki i treściwy - "ubuntu - po prostu działa" ;-) A tak poważniej zależy co chcesz/musisz skonfigurować i od poziomu szkoły.

Myślę, że na poziomie liceum/gimnazjum wystarczy coś jak podłączyć się do sieci przewodowej/bezprzewodowej, podłączyć sobie konto z facebooka, skonfigurować dostęp do poczty elektronicznej itp. oraz opisać sam proces instalacji czyli co gdzie i w którym momencie kliknąć, jak partycjonować dysk itd. - wszystko okraszone dużą ilością screenshotów żeby nabić stron i dostać lepszą ocenę ;-)

Jeśli to studia i do tego informatyka to hmm... wypadałoby zawrzeć coś bardziej profesjonalnego ale jako przyszły magister/inżynier, który wie co robi powinieneś poradzić sobie sam :-)

dejmien25

  • Gość
Konfiguracja linuxa, prezentacja.
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-12-11, 11:53:26 »
Jest to poziom technikum informatycznego :-P Proces instalacji był już przerobiony na innej prezentacji. Moim zadaniem jest konfiguracja... czyli co zrobić po instalacji linuxa.
Myślałem też nad konfiguracją  wizualna linuxa np. wirtualny pulpit ,,kostka'' itp. Instalacja sterowników do karty graficznej.