Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Colin McRae 2.0  (Przeczytany 4623 razy)

kresss

  • Gość
Colin McRae 2.0
« dnia: 2013-11-25, 22:20:17 »
Cześć :)
nie ukrywam, że jestem świeżakiem, Linuchem mam drugi raz do czynienia, z tym że teraz mam nadzieję na dłuższą znajomość. Zainstalowałem CrunchBang'a Waldorf - na porażającej maszynie Eee PC 1001PX. Ale mniejsza z tym.
Piszę w tym temacie, ponieważ (chociaż nie ciśnie mnie bardzo) to chciałbym sobie zainstalować jakąś grę, żeby sprawdzić czy w porównaniu do XP działa płynniej.
Do tej pory dostrzegam same zalety Debiana, szczególnie na takim 'gunwie' które w tym momencie posiadam. Wiem co to konsola, wiem jak ją włączyć. Na tym moja o wiedza chyba się kończy. Chciałbym z czasem zmienić się z Windowsowskiego Klikacza, na prostego użytkownika Linuxa, który nie będzie musiał w tak błahych sprawach pisać na forum.
Teraz, skoro wstęp już zakończyłem, przejdę do rzeczy.
Na XP miałem zainstalowanego Colina McRae 2.0 - instalowany z paczki .rar, którą do tej pory posiadam, i którą skopiowałem teraz na linucha (tak jak się spodziewałem, dwukrotne kliknięcie setup.exe nie zadziałał) i próbowałem zainstalować. Znalazłem gdzieś w guglach info, że w konsoli trzeba wywołać instalację, ale problem opisany był tylko przy instalacji z cd (chyba, bo na początku było cd :D).
Gdyby ktoś mógł mnie nakierować chociaż gdzie szukać (czy ten temat był poruszany tutaj, na forum - chociaż na pewno był, ale nie potrafię go znaleźć) to będę bardzo wdzięczny.

Doszedłem do wniosku, że nie będę zakładał nowego topicu, a napiszę w tym - tylko, że ostatnia aktywność tutaj była w roku 2009. Ale mimo wszystko spróbuję. Dzięki za pomoc.

---edit Lord Darius
Mimo wszystko proszę na przyszłość nie podpinać się pod stare wątki.

Mint15

  • Gość
Colin McRae 2.0
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-11-25, 23:09:53 »
Siema

Ja ci nie pomogę konkretnie z tym problemem "Colina" ale doradzę ci coś innego. Skorzystaj z platformy STEAM (tam jest sporo różnych gier, różnego typu, płatnych i nie płatnych). Steam działa z LINUKSEM :)
Ja osobiście mam konto na Steam i mam kilkanaście ciekawych gier np. CS, DoD, DOTA, TF2.. ;) Wszystko działa bez problemu na Ubuntu u Mincie :)

kresss

  • Gość
Colin McRae 2.0
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-11-26, 16:08:21 »
Mógłbyś napisać mi mniej więcej jak z tego skorzystać?
I co zrobić dalej? Instalacja jest tam wytłumaczona?

Mint15

  • Gość
Colin McRae 2.0
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-11-26, 20:55:38 »
z STEMA? Nie wiesz co to jest?

Cytat: Wikipedia
Steam (ang. para) – system dystrybucji cyfrowej, system zabezpieczeń oraz system gry wieloosobowej stworzony przez Valve Corporation.

Steam zastąpił WON, oryginalny system gry wieloosobowej dla gry Half-Life. Odegrał ważną rolę na rynku gier komputerowych[potrzebne źródło], na jego wzór powstały inne systemy antypirackie. Program jest dostępny na platformy Windows, PS3, OS X, iOS oraz Android. 14 lutego 2013 udostępniono wersję klienta na systemy linuksowe[1].
A własnymi słowami, jest to Platforma do gier wieloosobowych, dostępna na LINUKSA, umożliwia ściągnięcie zakupionych gier z ich serwerów, lub dodania do konta gier pudełkowych.

Tu masz link: http://store.steampowered.com/about/


Jak to wygląda w skrócie:

 Pobierasz Steam'a na kompa, zakładasz swoje Nowe konto (chyba że kupisz jakieś na allegro z grami) i kupujesz gry przez ten program lub pudełkowe valve (dodajesz cd-key do konta), pobierasz bez problemu gry na kompa z ich serwerów i grasz :) ;)
Do tego konta można miecz wiele różnych gier przypisanych (tylko nikomu hasła nie podawaj :D ) ;)

Bardzo proste i do tego Steam jest po polsku :)


...

Offline vanhelzing

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Colin McRae 2.0
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-11-27, 12:25:20 »
Jeżeli instalujesz program w wine, to albo skopiuj katalog z instalką do drive_c i wtedy uruchom, albo dodaj katalog lub napęd cd w winecfg (zakładka Drives).