Nowe posty

Autor Wątek: Wydzielanie partycji pod wordpressa na vps  (Przeczytany 3747 razy)

qbex1992

  • Gość
Wydzielanie partycji pod wordpressa na vps
« dnia: 2013-11-21, 11:55:58 »
Witam potrzebuję pomocy w kwesti wydzielania partycji pod wordpressa na vpsie system operacyjny : debian-6.0-x86 nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać szukałem an google ale niestety nic nie znalazłem wordpress jest już zainstalowany w systemie , pracuje przez PuTTy, w panelu vps widnieje cos takiego co oznacza że uzywam 1,61gb a 20 gb to max chcialbym aby ta partycja sluzyla tylko do wordpressa max mysle kolo 1-2 gb zależy mi na szybkiej odpowiedzi z gory dzieki pozdrawiam!
   
ps. czy mozna to zrobic za pomoca aquoty?

       Resource    Used    Max    Graph
      Disk    1.61 GB    20 GB    
      Inode    158039    10485760

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Wydzielanie partycji pod wordpressa na vps
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-11-21, 15:37:42 »
OT. Wyciągnij spod szafy klawisze kropki, przecinka i SHIFT, zamontuj w swojej klawiaturze i wyedytuj post, bo się tego czytać nie da.

VPS + "nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać" nie wróży dobrze...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Wydzielanie partycji pod wordpressa na vps
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-11-22, 07:23:15 »
Podejrzewam, że ten twój VPS działa prawdopodobnie w oparciu o OpenVZ. W tym przypadku maszyny wirtualne korzystają z gotowych szablonów, które się uruchamia. O ile partycję mógłbyś podzielić, o tyle nie zrobisz tego na podmontowanej partycji, w skrócie raczej się nie da, piszę raczej, bo może ktoś zna sposób, choć wątpiłbym w to, zresztą nie bez powodu VPSy na OpenVZ są tańsze, niż na innych rozwiązaniach, więc trzeba liczyć się z ograniczeniami, jeśli coś jest tańsze. Jeśli działa to na Xenie, to może prędzej coś byś zdziałał, gdyby to był VPS na Xenie HVM, to wtedy sam możesz sobie zainstalować system z obrazu ISO i partycjonować wedle własnego uznania.

darkdancer

  • Gość
Wydzielanie partycji pod wordpressa na vps
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-11-22, 08:26:27 »
Możesz utworzyć zwykły plik i używać go jako "wirtualny dysk", co prawda wiąże się to z drobnym narzutem obciążenia ale:
dd if=/dev/zero of=disk.img bs=1G count=1
mkfs.ext4 disk.img
mount disk.img /mnt
Zakładam powyżej oczywiście, że pod /mnt nie masz już zamontowanego niczego ważnego, disk.img możesz umieścić gdzie tylko chcesz w systemie plików.
Jak dodać do fstab żeby po restartach automatycznie montował itd. powinieneś poradzić sobie sam, skoro jesteś dumnym właścicielem VPSa ;-)

UPDATE: do tej pory nie miałem kontaktu z OpenVZ i przeglądając info na stronie projektu montowanie czegokolwiek z poziomu containera najprawdopodobniej nie będzie działać (chyba, że hosting daje możliwość korzystania z FUSE userom co jest pewnie mało prawdopodobne) :-( Tak jak pisze roobal jeśli to nie XEN to raczej nic sam nie wskórasz.