Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: brak ikonki network manager applet icon  (Przeczytany 15022 razy)

krcw

  • Gość
brak ikonki network manager applet icon
« dnia: 2013-11-17, 21:13:27 »
Hej mam Fedore, chyba 13, czyli starą. Jakiś czas temu przez przypadek usunęłam sobie ikonkę network manager applet icon z paska menu i teraz nie wiem jak ją przywrócić. Internet mi działa bo łączy się automatycznie ale nie mam tej ikonki i nie widzę np. jak silne jest połączenie jaką sieć mam wybraną itp...Pomóżcie bo kompletnie nie wiem jak to przywrócić.


krcw

  • Gość
brak ikonki network manager applet icon
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-11-18, 00:53:57 »
Co to za forum, że nikt tu nie potrafi pomóc??????????????????????????????????????????????????

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2765
  • 1709
    • Zobacz profil
brak ikonki network manager applet icon
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-11-18, 05:13:50 »
Cytuj
Co to za forum, że nikt tu nie potrafi pomóc?
- bo fora rzadko działają z prędkością światła ?
- bo na fara zaglądają głównie Ci którzy pomocy szukają?
- bo nikt nie siedzi na forum 24/h?
- bo nikt nie jest alfą i omegą?
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

  • Gość
brak ikonki network manager applet icon
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-11-18, 07:37:26 »
Cytat: krcw
Co to za forum, że nikt tu nie potrafi pomóc??????????????????????????????????????????????????
Bo tutaj niezbyt często zagląda ktoś, kto potrafi pomóc. I większość, jak widzi takie posty, odpuszcza. Otwórz terminal i odpal:
nm-applet
Jeśli to o to chodzi, to dodaj do autostartu. A jak, tego nie wiem. Ale jest to zależne od środowiska, jakiego używasz.

Online Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3056
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
brak ikonki network manager applet icon
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-11-18, 20:43:24 »
Cytat: krcw
Co to za forum, że nikt tu nie potrafi pomóc??????????????????????????????????????????????????
Bo masz antyczny system - aby pomóc muszę ściągnąć iso F13, zainstalować na wirtualce, zepsuć, opisać naprawę...

Za jakiś czas się odezwę. A co do potrafi pomóc - większość potrafiących pomóc ma życie (pracę, rodzinę) za firewallem i nie zawsze są w stanie / mają chęć poświęcić wolny czas na naprawę rzeczy, która  jest opisana w manualach konfiguracji systemu...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Online Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3056
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
brak ikonki network manager applet icon
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-11-18, 21:08:28 »
0. Sprawdź, czy sam system nie jest "strzelony". Łatwo sprawdzić - dodaj nowego użytkownika (jakiegokolwiek, nieważne) i zaloguj się na niego. Jak ikona sieci się nie pojawi to koniec procedury, caś wywaliłeś z systemu. Jak ikona się normalnie pojawi, to wyloguj się,zaloguj na siebie i skasuj tymczasowego użytkownika i idź do p. 1.

1. Upewnij się, że u góry ekranu masz traya. Jeżeli widoczna jest ikona regulacji głośności, to jest OK (regulacja głośności wyświetla się w tym samym obszarze, co ikona sieci). Jeżeli jest OK, to idź do punktu 3, jeżeli nie to do 2.

2. Jeżeli NIE masz traya, to na pasku zadań u góry klikasz PRAWNYM klawiszem myszy i wybierasz opcję "Dodaj do panelu" i w nowym oknie szukasz "Obszar powiadomienia". Zaznaczasz i klikasz "Dodaj". Albo od razu zaskoczy ikona sieci, albo pokaże się po wylogowaniu i zalogowaniu. Jeżeli OK to koniec. Jeżeli nie OK, to idziesz do p. 3.

3. Jest tray, ale nie ma ikony sieci. Otwierasz menu "System", w nim "Preferencje", w nim "Programy startowe". Pojawi się nowe okno. Patrzysz, czy jest "Menadżer sieci" i czy jest przy nim ptaszor. Jak nie ma ptaszora, to zaznacz. Jak jest, to kliknij edycja. Kolejne pola powinny zawierać: Menadżer sieci, potem nm-applet --sm-disable praz w końcu Zarządzanie połączeniami sieciowymi. Jeżeli takiej pozycji nie ma, to kliknij w okienku dodaj i wypełnij 3 pola dokładnie jak powyżej. Po po wylogowaniu i zalogowaniu powinno zabanglać.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

krcw

  • Gość
brak ikonki network manager applet icon
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-11-20, 01:18:50 »
Cytat: pkraszewski
0. Sprawdź, czy sam system nie jest "strzelony". Łatwo sprawdzić - dodaj nowego użytkownika (jakiegokolwiek, nieważne) i zaloguj się na niego. Jak ikona sieci się nie pojawi to koniec procedury, caś wywaliłeś z systemu. Jak ikona się normalnie pojawi, to wyloguj się,zaloguj na siebie i skasuj tymczasowego użytkownika i idź do p. 1.

1. Upewnij się, że u góry ekranu masz traya. Jeżeli widoczna jest ikona regulacji głośności, to jest OK (regulacja głośności wyświetla się w tym samym obszarze, co ikona sieci). Jeżeli jest OK, to idź do punktu 3, jeżeli nie to do 2.

2. Jeżeli NIE masz traya, to na pasku zadań u góry klikasz PRAWNYM klawiszem myszy i wybierasz opcję "Dodaj do panelu" i w nowym oknie szukasz "Obszar powiadomienia". Zaznaczasz i klikasz "Dodaj". Albo od razu zaskoczy ikona sieci, albo pokaże się po wylogowaniu i zalogowaniu. Jeżeli OK to koniec. Jeżeli nie OK, to idziesz do p. 3.

3. Jest tray, ale nie ma ikony sieci. Otwierasz menu "System", w nim "Preferencje", w nim "Programy startowe". Pojawi się nowe okno. Patrzysz, czy jest "Menadżer sieci" i czy jest przy nim ptaszor. Jak nie ma ptaszora, to zaznacz. Jak jest, to kliknij edycja. Kolejne pola powinny zawierać: Menadżer sieci, potem nm-applet --sm-disable praz w końcu Zarządzanie połączeniami sieciowymi. Jeżeli takiej pozycji nie ma, to kliknij w okienku dodaj i wypełnij 3 pola dokładnie jak powyżej. Po po wylogowaniu i zalogowaniu powinno zabanglać.
Kocham Cię kimkolwiek jesteś!!!!!!!!!!!!!!! Jesteś wspaniały!! Dziękuję!!!!!! Bo udało się:):):*:*:*:*

Przepraszam za te nerwy w trzecim poście ale tak się patrzę, że tyle osób to czytało a nikt kurcze nic nie napisze:D a że baba jestem no to mi nerwy puściły:(

Może napiszę jak to u mnie było więc tak:
0. na innym użytkowniku ikonka była - co już wcześniej sprawdziłam więc wiedziałam, że powinno być ok :)
1. Nie było u mnie traya więc poszłam do 2. i kiedy dodałam obszar powiadomienia to przywróciło mi ikonkę sieci i głośności :):):)

Dzięki serdeczne jeszcze raz!!! Ja szukałam po ikonkach w preferencjach żeby ją dodać do menu a jej nie było nigdzie ;/

Online Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3056
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
brak ikonki network manager applet icon
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-11-20, 13:36:03 »
Cytat: krcw
Kocham Cię kimkolwiek jesteś!!!!!!!!!!!!!!! Jesteś wspaniały!! Dziękuję!!!!!! Bo udało się:):):*:*:*:*
Hehe, dobrze że mój Małżon nie studiuje Forum :)

Nie ma sprawy, cieszę się, ze mogłem pomóc. Na forum nie zawsze odpowiedzi są ASAP, z powodów podanych w moim pierwszym poście.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

krcw

  • Gość
brak ikonki network manager applet icon
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-11-21, 00:57:03 »
Cytat: pkraszewski
Cytat: krcw
Kocham Cię kimkolwiek jesteś!!!!!!!!!!!!!!! Jesteś wspaniały!! Dziękuję!!!!!! Bo udało się:):):*:*:*:*
Hehe, dobrze że mój Małżon nie studiuje Forum :)

Nie ma sprawy, cieszę się, ze mogłem pomóc. Na forum nie zawsze odpowiedzi są ASAP, z powodów podanych w moim pierwszym poście.
:):):) Dzięki jeszcze raz:)