Nowe posty

Autor Wątek: POMOC- Jak stworzyć na linuxie serwer i klient grafiki - prezentacja  (Przeczytany 2690 razy)

adrian512

  • Gość
Witam,

kupilem raspberry pi, z myslą o zrobieniu serwera  i klienta grafiki, juz mowie o co mi chodzi : chce zrobic w sklepie prezentacje promocji-towarów ( telewizor z podlaczonym do niego raspberry pi ), chciałbym zeby dany sklep łaczyc sie z serwerem ftp i korzystał z swojego folderu w ktorym beda w jpg zdjecia produktow z cenami.


Moglby mi ktoś pomoc od czego zacząc- jak to zrobic?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
POMOC- Jak stworzyć na linuxie serwer i klient grafiki - prezentacja
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-10-30, 19:48:28 »
Możesz do tego użyć zwykłej przeglądarki zdjęć, przed chwilą testowałem takie rozwiązanie na Gwenview, powinno Cię zadowolić. Ewentualnie RaPi może działać jako terminal, a na serwerze możesz uruchomić prezentację i wyświetlać ją na terminalu przez VNC.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
POMOC- Jak stworzyć na linuxie serwer i klient grafiki - prezentacja
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-10-31, 08:41:53 »
Zamiast ftp może lepiej zastanowić się nad http i prostym skryptem JS (czyli przeglądarka internetowa) wyświetlającym obrazy w pętli? Drobna modyfikacja skryptu pozwoli wyświetlać zawartość na pełnym ekranie. Masa tego jest w sieci. Po stronie serwera można zrobić delikatny cms pozwalający na zarządzanie wyświetlanymi obrazami.

Powyższe ma kilka plusów w stosunku do rozwiązania z ftp:
- centralne zarządzanie
- prostota implementacji i konfiguracji
- jest w stanie zrobić to każda osoba, chociaż trochę interesująca się technologiami internetowymi
- istnieje możliwość dodawania komentarzy/przypisów/tekstów na zdjęciach bez konieczności ich edycji (możliwość pobierania cen i opisów z bazy danych i zmiany ich na bieżąco, we wszystkich sklepach, w których jest to konieczne).