Nowe posty

Autor Wątek: Jaka dystrybucja?  (Przeczytany 5696 razy)

spe1rs

  • Gość
Jaka dystrybucja?
« dnia: 2013-10-18, 14:43:38 »
Witam. Posiadam Laptop Acer V3 z procesorem intel i3 2310M 2,1 Ghz, 4GB RAM, dysk 320 GB i grafiką zintegrowaną Intel HD3000.  Jaką polecacie dystrybucję linuxa do tego zestawu?  Obecnie mam WIN7 ale nie jestem w 100% zadowolony i myślałem o systemie na pendrive, bo ponoć taka możliwość istnieje

Pozdrawiam, Michał

snajper_8383

  • Gość
Jaka dystrybucja?
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-10-18, 19:10:43 »
To zależy też ile chcesz poświęcić czasu na naukę. Ja ostatnio testowałem na pendrivie minta i bardzo dobrze chodził. Jeśli chcesz trochę poświęcić na naukę linuksa to możesz sobie zainstalować debiana. Najlepiej to jak sprawdzisz sobie kilka dystrybucji i wybierzesz najlepszą dla siebie.

  • Gość
Jaka dystrybucja?
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-10-18, 20:05:00 »
LMDE / Debian. Na tym sprzęcie każda dystrybucja powinna ruszyć.

spe1rs

  • Gość
Jaka dystrybucja?
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-10-19, 15:12:15 »
może nie bardzo do nauki, po prostu do pracy na kompie, przeglądanie internetu, oglądanie filmów itp 'bo ten win7 strasznie muli czasami

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Jaka dystrybucja?
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-10-19, 18:08:35 »
Linuxa tak jak Windowsa trochę obsługi trzeba się nauczyć no.
1. moim zdaniem debian nie jest dystrubucją trudną do opanowania,
ponieważ jak większość linuxow " w miarę " wprosty sposób się instaluje i obsługuje
a to ze mozna wiele więcej i z niego zrobić dystrybucję "jaką się chce" jest tylko zaletą.
( i tu własnie jest potrzebna wiedza dostępna w internecie do rzeczy których na widowsie się nie zawsze da ).

Cytuj
myślałem o systemie na pendrive
Większość linuxów możesz "przetestować" z pendriva,
Własnie "przetestować" , bo nie wyobrażam sobie posiadanie prawdziwego systemu 10GB - 30GB na pendrivie. Ja lubie mieć w Linuxie dużo fajnych aplikacji.
Fakt faktem, że system z pendriva może być 2x szybszy niż z dysku ata.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Jaka dystrybucja?
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-10-19, 18:15:49 »
Debian-testing (distro ciągłe bezproblemowe) + środowisko graficzne, które Ci się podoba ( ja mam kde + fluxbox).
Pozdrawiam