Nowe posty

Autor Wątek: Courier budowanie rpm  (Przeczytany 2800 razy)

  • Gość
Courier budowanie rpm
« dnia: 2005-11-06, 11:27:03 »
Witam

W sieci mam Aurox\\'a 10.2 (server) i WinME (klient). LIS\\'a i SAMBA sa skonfigurowane prawidlowo pod tym wzgledem ze w otoczeniu sieciowym WinME widze zasoby udostepnione na Aurox\\'ie i moge nimi zarzadzac. Problem wystepuje gdy chce przegladac w Aurox\\'ie zasoby udostepnione na WinME.
Po wpisaniu: lan:/ w Konqueror zglaszaja mi sie wykryte komputery. Jednak po wejsciu w WinMe jest pusto (a powinien sie pojawic katalog SMB). Podobnie jest gdy wydam bezposrednio komende: smb://ip.winme, Konqueror chwile probuje nawiazac poalczenie poczym wywala ze: \\"Wystapil Blad w czasie Laczenia z Serwerem\\".
Dlaczego przegaldanie zasobow Linux\\'a z WinMe moze dzialac poprawnie a w druga strone nie ? W WinME ani w Aurox\\'ie nic nie blokuje polaczen.
Ciekawostka jest jeszcze taka ze czasmi po uplywie 5-10 minut gdy robie cos zupelnie innego, od niechcenia wejde w: lan:/ i zasoby WinME sa ! I wszystko dziala ok, komunikacja dwustronna az do czasu restartu Aurox\\'a.
Ktos moze wie dlaczego tak jest ?

Z gory dzieki
Gandi

amdfanatyk

  • Gość
Courier budowanie rpm
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-06, 11:50:15 »
a w auroxie jest wgrany samba-server i samba-client?

  • Gość
Courier budowanie rpm
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-06, 12:01:59 »
2005-11-06 11:50:15 amdfanatyk napisał:

> a w auroxie jest wgrany samba-server i samba-client?

Tak, server jak i client sa wgrane i dzialaja.

Gib0n

  • Gość
Courier budowanie rpm
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-06, 10:19:41 »
Witam,
Mam Fedorę 4, postanowiłem zainstalować Courier'a 0.52
Na jego stronie domowej jest napisane aby zbudować sobie rpm ze źródeł.
I tu jest problem.
Przede wszystkim mam zainstalować courier-authlib, niestety przy budowaniu rpm'a komendą:
"buildrpm -ta courier-authlib-0.57.tar.bz2"
wypisuje mi coś takiego:

"
Błędy budowania RPM:
Znaleziono zainstalowane (ale niespakietowane) pliki:
/usr/lib/libltdl.a
/usr/lib/libltdl.la
/usr/lib/libltdl.so
/usr/lib/libltdl.so.3
/usr/lib/libltdl.so.3.1.0
"

Co ja mogę z tym zrobić bo nie bardzo wiem jak to poprawić aby dokończyć tworzenie rpm'a ?

  • Gość
Courier budowanie rpm
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-08, 21:39:08 »
2005-11-06 10:19:41 Gib0n napisał:

 > Błędy budowania RPM:
 > Znaleziono zainstalowane (ale niespakietowane) pliki:
 > /usr/lib/libltdl.a
 > /usr/lib/libltdl.la
 > /usr/lib/libltdl.so
 > /usr/lib/libltdl.so.3
 > /usr/lib/libltdl.so.3.1.0

Widocznie skopana jest sekcja %files w pliku courier-authlib.spec. Nie miałem nigdy fedory to nie wiem, ale jak jest taka paczka jak libltdl-devel lub / i libltdl to można spróbować ją zainstalować. Wtedy podczas budowania powinno się zlinkować z wersją zewnętrzną (chyba ;-) ). Drugim wyjściem jest poprawienie sekcji %files w pliku courier-authlib.spec

Pozdrawiam