Środowiska graficzne > Inne

Mały Projekt - robot korzystający z Linuksa.

(1/2) > >>

marcinzblt:
Witam. Pracuję nad projektem pewnego małego robota do szkoły.

Żeby projekt był oryginalny i nie był zwyczajnie sterowany pilotem jak do sterowania małych samochodzików postanowiłem, że dołączę mu podzespoły z komputera, by jego "rdzeniem" był zwykły komputer.

Dzięki temu chciałem by sam robot korzystał z Linuxa jako swojego oprogramowania. Mam tutaj zagwozdkę, czy jest może jakieś środowisko graficzne, które nie wyświetla żadnych ikon, zamiast tapety ma obraz z kamerki, a wyświetla dodatkowo zamiast żadnych paneli jedynie aplikacje zewnętrzne typu conky? Jeżeli takie coś by istniało, mógłbym mu stworzyć interface ala-terminator, a sterowany byłby prostym zestawem klawiatura + mysz bezprzewodowa.

Takie coś jest wykonalne? Pewnie jest, pytanie tylko, czy muszę sam się z tym bawić, czy może jest jakaś gotowa paczka jako środowisko, bądź program?

Z góry dzięki za udzielone informacje!

:
Nie wiem. Ale nie lepiej wykorzystać zwykłego WM i wrzucić jakiś program?

Lord Darius:
Proszę zmienić tytuł wątku na właściwy dla treści.
"PierdOły" proszę zachować dla siebie.

W przeciwnym wypadku wątek trafi do kosza.

marcinzblt:
@Pavlo950
Myślałem raczej nad prostym wykorzystaniem Ubuntu z którego wywaliłbym wszystkie panele, zainstalował Conky i odpowiednio skonfigurował tak, by wszystkie potrzebne mi dane były w zasięgu wzroku. Problemem jest tylko ten obraz z kamerki zamiast tapety. Szukałem programu po googlach jednak nic nie mogę podobnego znaleźć.

@Lord Darius
Chętnie zająłbym się problemem nazwy wątku, jednak w edycji pierwszego postu nie mogę odnaleźć opcji zmienienia nazwy tematu.

---edit Lord Darius
Dziwne. W taki razie zrobiłem to za Ciebie.

Robert:

--- Cytat: marcinzblt ---czy jest może jakieś środowisko graficzne, które nie wyświetla żadnych ikon
--- Koniec cytatu ---
KDE 3.5 - mam opcję niewyświetlania ikon na pulpicie


--- Cytat: marcinzblt ---czy jest może jakieś środowisko graficzne, które zamiast tapety ma obraz z kamerki
--- Koniec cytatu ---
KDE 3.5 - nie mam takiej opcji. Ale, przecież można odpalić playerka w zmaksymalizowanym oknie, wywalić widok menu i nie będzie na dole panel do wyświetlania ikonek tylko takich programów, jakie chcesz.

Istnieje tez inna opcja - sam napiszesz plugina do KDE do wyświetlania na tapecie obrazu z kamerki :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej