Nowe posty

Autor Wątek: Odzyskany katalog_dziwne uprawnienia  (Przeczytany 5691 razy)

killersn

  • Gość
Odzyskany katalog_dziwne uprawnienia
« dnia: 2013-07-07, 17:02:29 »
Witam wszystkich

Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc

A wiec tak:
Ostatnio przypadkowo usunalem partycje, ktora udalo mi sie odzyskac programem TestDisk.
Ale... Jest jedno ale wlasnie. Otoz katalog (ma w srodku cenne dla mnie dane), ktory odzyskalem, ma dziwne uprawnienia i za chiny nie moge uzyskac do niego dostepu. Zrzut z konsoli:

mint 1ec18355-9dcc-4511-b365-e415f8770c8d # ls -l
ls: seba: Input/output error
total 909217874
drwxr-xr-x     2 root       root          49152 Apr 22 18:39 lost+found
b--sr-Sr-x 12873 1634601584 1818370162 102, 110 May 20  2031 seba

Prosze o pomoc co i jak powinienem zrobic aby dostac sie do katalogu SEBA

Pozdrawiam Wszystkich

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Odzyskany katalog_dziwne uprawnienia
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-07-20, 17:41:27 »
Aczkolwiek to stary temat i przypadek dziwny,
bo wydawało mi się że zalogowanie się z root powinno rozwiązać problem,
może dałoby się otworzyć z drugiego systemu, a dokładnie z konta o z tym samym loginem i hasłem?
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

  • Gość
Odzyskany katalog_dziwne uprawnienia
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-07-20, 18:21:01 »
Mnie się wydaje, że problem jest natury braku docelowego roota, którego szuka folder. Folder masz na tym samym dysku co OS czy masz na jakimś zewnętrznym czy innym?

killersn

  • Gość
Odzyskany katalog_dziwne uprawnienia
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-07-24, 19:06:36 »
Folder mam na dysku twardym w ktorym byly usuniete przypadkowo partycje. Uruchomilem linuxa z plyty liveCD i odzyskalem partycje za pomoca programu TestDisk (caly czas na livecd). I po odzyskaniu zamiast katalgu domowego jest taki oto plik. W poprzednim systemie partycja ta byla zmapowana jako /home/seba a plik seba byl tym katalogiem domowym. Probowalem nawet utworzyc uzytkownika i grupe o takiej samej nazwie ale ten plik jest nie do ruszenia. Skoro ten plik jest wyswietlany jako urzadzenie blokowe powinno pomoc tez jego zamontowanie ale tez bez skutku. Sproboje postawic nowy system i stworzyc uzytkownika i haslo jak bylo na tamtym systemie, gdzie katalogiem domowym byl ten wlasnie plik

Nitrofish

  • Gość
Odzyskany katalog_dziwne uprawnienia
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-07-24, 23:44:55 »
Hmm, a przypadkiem partycji nie montuje poleceniem mount? Jeśli tak to montuj ją odpowiednimi uprawnieniami, możesz nie mieć też opcji Read/Write na tej partycji.
Wątpię, że odzyskasz uprawnienia z przed utraty danych, ale mount na roota powinien pomóc.

killersn

  • Gość
Odzyskany katalog_dziwne uprawnienia
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-08-14, 17:54:42 »
Ok problem został rozwiązany. Otóż okazało się że Testdisk nie do końca poprawnie znalazł partycje i z tego powodu wynikł taki oto błąd. Zrobiłem głębszy scan w poszukiwaniu partycji i w końcu znalazł te właściwą partycje a co za tym idzie odzyskałem swój katalog. Mimo to dzięki wszystkim za pomoc :)