Nowe posty

Autor Wątek: Elementary OS - problem przy instalacji.  (Przeczytany 6418 razy)

Aiki

  • Gość
Elementary OS - problem przy instalacji.
« dnia: 2013-09-12, 21:55:04 »
Witam wszystkich, jestem nowy na forum i nowy w dystrybucji Elementary OS.

Zainstalowałem elementary OS bez problemu na starym stacjonarnym Dell GX620 (Celeron+zintegrowana karta graficzna na i945G/GZ chipset). Instalacja z pendrive na drugim fizycznym hdd przebiegła bez problemów - wszystko działa OK.
 
Natomiast nie mogę tegoż eOS zainstalować na Dell VOSTRO 360 (i5 2400S ze zintegrowaną grafiką oraz dodatkową GF525M). Instaluję również na drugim dysku fizycznym (na pierwszym mam SSD Intela z Windows 8 Pro 64 bit).
Spod Windows 8 instaluje się bez problemu Ubuntu 13 ale tylko poprzez Wubi. Natomiast instalacja eOS (obojętnie z pendrive, czy płyty DVD) kończy się po wyborze opcji language, Później tylko czarny ekran....i dalej nic wszystko jakby zamiera i muszę zrestartować komputer. Prawdopodobnie eOS nie rozpoznaje karty graficznej po przejściu z trybu VGA przy uruchamianiu systemu. Przy starcie jest uruchamiana karta HD 2000 zintegrowana z procesorem i5 2400S. Być może eOS próbuje załadować sterowniki dodatkowej grafiki nVidia GT525M i się na tym wywala. Może ktoś z forumowiczów podpowie co należałoby sprawdzić przed uruchomieniem instalacji. Dodam iż wcześniej na dysku przygotowałem partycję dla Linux ext4.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Elementary OS - problem przy instalacji.
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-09-16, 20:20:25 »
1. Osobny problem = nowy wątek na forum.

2. Wyłącz w biosie jedną z kart i próbuj ponownie.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version