Nowe posty

Autor Wątek: Początek przygody z linuxem, instalacja obok win8  (Przeczytany 4488 razy)

bruder

  • Gość
Początek przygody z linuxem, instalacja obok win8
« dnia: 2013-07-17, 23:23:51 »
Witam,

obecnie korzystam z windows 8 i chciałbym na tym samym laptopie zainstalować linuxa. Myślałem o ubuntu. Linuxa chciałbym wykorzystywać do programowania głównie w php. Będę korzystał z apache, mysql i php. Jeżeli jakaś inna dystrybucja bardziej się do tego nadaje to proszę o podpowiedzi.

W sieci znajduje się sporo poradników jak zainstalować linuxa obok windowsa. Założyłem ten temat ponieważ natrafiłem na informacje o problemach win8 - linux.
Chodzi mi o problemy związane z FastBoot i secure boot. Czy zostały one rozwiązane i w związku z tym instalację można przedstawić w sposób przedstawiony chociażby w sposób przedstawiony na tym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=wNCSbTyUzoM
bez utraty plików itp.

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi i sugestie, które ułatwią mi wkroczenie w świat linuxa :)

Pozdrawiam

  • Gość
Początek przygody z linuxem, instalacja obok win8
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-07-19, 17:03:46 »
Wyłączasz EFI i powinno być w porządku.

dedorena7

  • Gość
Początek przygody z linuxem, instalacja obok win8
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-07-31, 20:38:11 »
Witam,
mam podobny problem niestety. Potrzebuje w firmie miec Linuxa na firmowym laptopie. Piszesz, ze 'wylaczasz EFI' - a co to takiego i jak to wylaczyc?? Mozna prosic o szersze informacje na ten temat?

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Początek przygody z linuxem, instalacja obok win8
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-08-03, 21:18:23 »
Cytat: dedorena7
Witam,
mam podobny problem niestety. Potrzebuje w firmie miec Linuxa na firmowym laptopie. Piszesz, ze 'wylaczasz EFI' - a co to takiego i jak to wylaczyc?? Mozna prosic o szersze informacje na ten temat?
Tak już podaję Tobie informacje.

1. Za kryptoreklamę masz bana.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version