Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja Linuxa przez Hirens Boot CD. Czy jest taka możliwość  (Przeczytany 4567 razy)

wejer71

  • Gość
Jako iż jestem nowym użytkownikiem forum, chciałbym serdecznie powitać wszystkich użytkowników.
Wczoraj padł mi system win xp. postanowiłem przejść na linuxa, niestety mój napęd CD już nie daje rady powoli odczytywać płyt a moja płyta nie umożliwia opcji bootowania przez USB. Metodą prób i błędów znalazłem gdzieś w szafie płyte z hirens boot CD. I udało się załadować linuxa z tej że płyty i cały system działa internet jak widać również. Pytanie moje jest takie czy w obecnym stanie mogę w jakiś sposób zainstalować Linuxa Ubuntu bez wypalania płyty? Aktualnie pracuje na linuxie który został zbootowany właśnie z hirensa i nie mam pomysłu jak bym mógł przeprowadzić instalacje.
Proszę o pomoc. Dodam że w linuxie jestem zielony i powodem dla którego chce go zainstalować jest jego zapoznanie. Pozdrawiam

  • Gość
Instalacja Linuxa przez Hirens Boot CD. Czy jest taka możliwość
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-08-02, 20:08:52 »
Nie rozumiem po kiego czorta ludzie z gorącą głową formatują Windows, przechodzą na Linux i są w kozim rogu, bo nie radzą sobie z nowym systemem.

Na przyszłośc - maszyna wirtualna i posiedź na niej z tydzień, dwa by ogarnąć podstawowe opcje.

Co się tyczy "problemu" - to go de facto nie ma.
Jeśli komputer stary to prawdopodobnie ma złącza ATA a napędy DVD-ROM chodzą za grosze na różnych straganach. Nie ma co się bawić i ew. wymień napęd DVD-ROM. Zawsze można by było zrobić dysk sieciowy, z którego mogłaby ruszyć instalacja, ale nie wiem jaką masz płytę główną, czy masz komputer w jakiejś sieci itp. Najłatwiej jest wymienić napęd optyczny.