Nowe posty

Autor Wątek: Przekierowanie wyjścia.  (Przeczytany 4503 razy)

dezio61

  • Gość
Przekierowanie wyjścia.
« dnia: 2013-08-09, 08:40:50 »
Witam.

Mam sobie linuxa. Istnieje w nim taka mozliwość aby poprzez terminal ssh uruchamiać program a na monitorze podłączonym do systemu widzieć efekt działania programu?

xavery

  • Gość
Przekierowanie wyjścia.
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-08-09, 16:18:12 »
Generalnie można do tego celu użyć przekierowania deskryptorów I/O:

Otworzyć nowy deskryptor wyjściowy do konsoli:

exec 3>/dev/console
i dowiązać stdout do tego deskryptora:

exec 1>&3
Takie przekierowania to bardzo "powerful" narzędzie:) Ale oczywiście na pewno można to zrobić innymi sposobami (jakiś screen, czy inną manipulacją deskryptorów bash'a).

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Przekierowanie wyjścia.
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-08-11, 03:48:04 »
Cytat: dezio61
Witam.

Mam sobie linuxa. Istnieje w nim taka mozliwość aby poprzez terminal ssh uruchamiać program a na monitorze podłączonym do systemu widzieć efekt działania programu?
Istnieje. Zainteresuj się projektem Xming dla Windows, jeśli program ma się wyświetlać na komputerze z systemem Windows, lub odpowiednią konfiguracją X.org jeśli program ma się wyświetlić na komputerze z Linuksem/Uniuksem.

Hasło klucz: X forwarding.

dezio61

  • Gość
Przekierowanie wyjścia.
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-08-12, 10:14:03 »
@mateo x forwarding mi nie pomoże bo nie korzystam z żadnej grafiki (sama konsola).

@xavery próbowałem to i wyrzuca mi perrmision denied dla console nawet dla root a dla fb0 wywala ciąg znaczków na ssh. Na drugim ekranie nic się nie zmienia.

Piszę aplikacje w SDL dla Pi i chciałbym aby na bierząco widzieć obraz na jednym i wiadomości konsoli na drugim. Może ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?