Nowe posty

Autor Wątek: [Arch]Łączenie się z siecią Ad-hoc (hosted on Win 7)  (Przeczytany 2890 razy)

Portek

  • Gość
Witam!
Mam problem z połączeniem się z siecią ad-hoc postawioną na Win7. Sterowniki są, karta sieciowa widoczna, zidentyfikowana i działająca. Próbowałem przez wifi-menu, potem edytowałem examples z netctl (znalazłem przykład z połączeniem ad-hoc i wpa).
Potem jeszcze próby z
wpa_supplicant
, potem zmiana kodowania na wep (desperacja) i próba z
 iwconfig
. Nic nie skutkuje. Może któryś z Forumowiczów głowił się nad podobnym problemem?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
[Arch]Łączenie się z siecią Ad-hoc (hosted on Win 7)
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-07-18, 07:19:52 »
To jest połączenie ad-hoc czy karta działa w trybie AP (MS Virtual WiFi)? Jeśli sterownik twojej karty na to pozwala, ustaw kartę w tryb AP i nie powinno być problemu z połączeniem (z ad-hoc zresztą też). Wpisz w wierszu poleceń Windows 7.

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=nazwa_sieci key=hasło_do_sieci keyusage=persistent
netsh wlan start hostednetwork
Działanie sieci najlepiej sprawdzać z wyłączonym szyfrowaniem i dopiero potem ją zabezpieczać. W /etc/network/interfaces dodaj jeszcze taki wpis.

auto wlan0
iface wlan0 inet dhcp
wpa-ssid nazwa_sieci
wpa-psk hasło_do_sieci

Portek

  • Gość
[Arch]Łączenie się z siecią Ad-hoc (hosted on Win 7)
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-07-18, 23:14:07 »
Przetestuję, jak Najwspanialsza z Żon zwolni drugiego laptopa :).
Karta na Win7 jest w trybie AP. Tworzyłem sieć, z którą mogłem połączyć się z Fedory (zwykłym gnome'wym network menagerem). Z Archem nie idzie tak łatwo. Ale popróbujemy, podłubiemy...
Dzięki za odpowiedź.