Nowe posty

Autor Wątek: Połączenie z innym komputerem :)  (Przeczytany 14409 razy)

Caniek

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« dnia: 2013-07-15, 22:32:46 »
Witam, Chciałbym Się połączyć z innym komputerem przez Linuxa :)
Posiadam jego ip. Mam pytanie Jakie programy i skrypty potrzene są do tego, z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3047
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-07-17, 13:59:25 »
Co rozumiesz przez "połączyć" i "przez Linuksa"? Co _dokładnie_ chcesz osiągnąć.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Caniek

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-07-17, 16:57:15 »
Chodzi mi o to żebym mógł wykonywac podstawowe funkcje takie jak otworzyć notatnik i coś napisać lub zmienić tapetę na komputerze kolegi Ale ze swojego PC :) Posiadam jego ip.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-07-17, 17:55:24 »
Ogólnie to my linuksiarze nie robimy takich rzeczy, są dla nas za mało ambitne. Zazwyczaj wolimy przechwycić myszkę i klawiaturę jak gość gra w CS albo Tibię i wtedy trochę mu poprzeszkadzać. Bo co z tego będziemy mieli jak mu otworzymy notatnik, albo zmienimy tapetę? Jeszcze pomyśli, że młodszy brat się dorwał do kompa ;)

Czasem też wysuniemy mu cdrom, ale tylko czasem jak nam się nudzi ;)

A z jakiego linuksa korzystasz? Bo to też dużo zależy od tego, co masz zainstalowane ;P

Caniek

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-07-17, 19:13:10 »
Mateo86 posiadasz może gadu-gadu ? :)

Ps. posiadam Linuxa slackware 14.0

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-07-17, 20:46:30 »
Jeśli chcesz uzyskać dostęp do komputera kolegi bez jego zgody, to jest to już włamanie, a za to można mieć wyrok, więc lepiej się nad tym zastanów. Poza tym wątpię, aby ktoś podał Ci tu takie informacje.

Caniek

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-07-17, 21:20:02 »
Kumpel nie wierzy że coś takiego da radę zrobić
chciałbym mu to osobiście udowodnić.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-07-17, 22:10:05 »
Cytat: Caniek
Ps. posiadam Linuxa slackware 14.0
Ogólnie to tak trochę słabo, bo slackware to inna bajka :>

Powinieneś sobie zainstalować NavynOS, AnonymousOS, Kali albo Backtracka - tego używają prawdziwi hakerzy, tam bez problemu takie rzeczy i inne się robi ;P


Wolę dyskusję prowadzić tu, dla potomności ;)

Caniek

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-07-17, 22:32:28 »
A Jaki Linux Byłby najlepszy do takich typu zabaw ? .
I Czy mógłbyś mi wytłumaczyć mniej więcej jak zabrać się do tego wszystkiego
Pozdrawiam :)

Portek

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-07-17, 22:59:21 »
Caniek, możesz zastosować dwie zupełnie antagonistyczne metody.
Pierwsza z nich, stealth attack: odwiedzasz swojego kolegę pod pretekstem dostarczenia mu świeżych poziomek, po czym traktujesz go chloroformem. Możesz zagaić jakimś niewinnym pytaniem, coś w stylu: "Czy ta chusteczka pachnie Ci chloroformem?". Teraz masz co najmniej kwadrans na zmianę tapety i co tam jeszcze chcesz.
Metoda druga, brute force: czaisz się na kolegę, dwa proste i trzy skomplikowane między oczy,po czym zabierasz mu klucze od mieszkania i robisz swoje.
Pozostaje jeszcze trzecia, niezwykle skomplikowana wersja. Jeśli chcesz, mogę ją przybliżyć.
/EDIT/
Jak widzisz, jestem zupełnym lamerem, który na forum linuxiarzy pisze z Windowsa. Ale słyszałem to i owo o dystrybucjach "spod lady". Nigdzie ich nie zgooglujesz, musisz mieć wejścia. Świetnym przykładem jest N-00-8Y Linux oparty o kernela pisanego w brainfuck'u. Nikt nie jest w stanie go zaimplementować poprawnie.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #10 dnia: 2013-07-18, 07:52:37 »
Kiedyś kolega mi pokazyłaj, jak gość na onionie z dystrybucją N-00-8Y, po kolei załatwiał użytkowników, rzeczywiście masakra, żadna zapora i antywirus przed tym nie chroniły.
Nawet odłączenie kompa od sieci rzadko kiedy coś pomagało.
 
Caniek, jak masz dostęp do oniona to spróbuj ściągnąć ją stamtąd. Ale łatwo nie będzie i tylko dla zaufanych. Ale gra jest warta świeczki. :)

chmooreck

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #11 dnia: 2013-07-18, 08:56:31 »
Przeniosłem do odpowiedniego działu. ;)

Caniek

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #12 dnia: 2013-07-18, 19:31:19 »
Załóżmy ze Dam rade załatwić Oniona :)Wytłumaczyłbyś mi wtedy mniej więcej co i jak ?

Portek

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #13 dnia: 2013-07-18, 22:58:56 »
Skąd weźmiesz Oniona?! Unia Europejska ma dość restrykcyjne regulacje w kwestii handlu warzywami. Poza tym znacznie lepiej sprawdzi się Cheese&Onion. I zawsze możesz spróbować natrzeć kumplowi oczy cebulą, zyskasz chwilę na szperanie w notatniku. Spróbuj podmienić mu czcionki, będziesz prawdziwym księciem mroku.

chmooreck

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #14 dnia: 2013-07-19, 11:26:06 »
Caniek nie zrozumiałeś jeszcze, że nikt Ci nie wytłumaczy na tym forum jak włamać się do cudzego komputera ?