Nowe posty

Autor Wątek: Połączenie z innym komputerem :)  (Przeczytany 14407 razy)

Caniek

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #15 dnia: 2013-07-19, 16:56:49 »
Jednak problem mały z tym linuxem.
chmooreck, ja nie chce żeby mi ktoś tłumaczył jak się włamać, bo ja ie chcę się włamywać poprostu z kolegą chcieliśmy popatrzeć ;) A To nie jest włamanie ;)

/EDIT

alvaro

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #16 dnia: 2013-07-20, 13:49:18 »
Zapewne masz na myśli zdalny pulpit. Poczytaj o VNC, RDP czy NX.
Możesz się także zainteresować TeamViewer, szczególnie gdy zamierzasz się łączyć z maszyną w Internecie a nie sieci lokalnej. Jeśli zależy Ci na multimediach bądź grach to możesz rozważyć użycie Cendio ThinLinc czy Single Player Game Transmitter.

Dostęp do plików możesz uzyskać m. in. za pomocą SCP, FTP/SFTP/FTPS/FTPES czy SMB/NFS.

Dostęp do powłoki możesz uzyskać za pomocą telnetu czy SSH. Ta druga opcja jest zalecana ze względu na szyfrowanie transmisji.

Caniek

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #17 dnia: 2013-07-20, 14:12:48 »
Chciałbym dokładny skrypt który połączy mnie z danym komputerem poprzez numer ip ;) Na razie tylko tyle chciałbym wiedzieć ;)

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #18 dnia: 2013-07-21, 23:55:43 »
Caniek, ogólnie to nie ma takich rzeczy jak skrypt, w którym się wpisuje adres IP i samo wszystko się robi.
Wszystko opiera się o skanowanie potencjalnego celu, sprawdzenie jakich programów używa i wyszukaniu w nich podatności, najpierw, aby uzyskać dostęp do programu, a potem, żeby rozszerzyć jego uprawnienia na administratora.
Włamanie na pojedynczy, niezainfekowany żadnym ustrojstwem komputer nie trwa 10 sekund. Czasem może trwać nawet kilka dni. Wszystko zależy od atakującego, jego wiedzy i umiejętności, oraz od użytkownika, czy odpowiednio zabezpieczył swój komputer i czy w razie zagrożenia potrafi zainterweniować.

Przejrzyj odpowiednie fora, zobacz ile czasu ludzie potrzebują na atak na konkretny cel i jakie są tego efekty, jakie przy tym ponosi się koszty - uzmysłowisz sobie wtedy, że dla ZWYKŁEGO ZJADACZA CHLEBA atak na komputer kolegi jest niemożliwy.

Quetran

  • Gość
Połączenie z innym komputerem :)
« Odpowiedź #19 dnia: 2013-07-23, 14:39:57 »
Jeśli chodzi o pulpit zdalny to polecam, jeśli masz Windowsa, zainstalować antywirusa avast!. Jest tam możliwość kontrolowania komputera (najprostrze czynności tj. otwarcie notatnika itp :)), oczywiście za zgodą drugiego usera.