Nowe posty

Autor Wątek: problem z językiem  (Przeczytany 302 razy)

Czajnik2150

  • Gość
problem z językiem
« dnia: 2005-11-05, 10:03:48 »
WItam, jestem początkującym w linuxie, jednak poznałem juz jakies minimalne podstawy, mam problem z instalowaniem programów nie w formacie paczek tylko takich ktore trzeba kompilowac, na przykłąd KDE 3.4 lub ten sam problem wyskakuje w supaekaramba i w wielu innych ktore trzeba kompilowac jest to samo, po odpaleniu configure po pewnym czasie wyskakuje błąd, najpoierw wystakiwało ze jest problem z kompilatorem wiec go zainstalowałem i zacz3eło działac jednak pojawiła sie nastepny, mozecie pomoc i poweidizec co mam zrobic?? Mam Mandrake 10.2, a oto przebieg Congifure:
.
.
.
checking for libz... -lz
checking for libpng... no
checking for libjpeg6b... no
checking for libjpeg... -ljpeg
checking for perl... /usr/bin/perl
checking for Qt... configure: error: Qt (>= Qt 3.1 (20021021)) (headers and libraries) not found. Please check your installation!
For more details about this problem, look at the end of config.log.

Prosze pomocy!!

skazi

  • Gość
problem z językiem
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-05, 10:21:22 »
2005-11-05 10:03:48 Czajnik2150 napisał:

> WItam, jestem początkującym w linuxie, jednak poznałem juz jakies minimalne podstawy, mam
 > problem z instalowaniem programów nie w formacie paczek tylko takich ktore trzeba kompilowac,
 > na przykłąd KDE 3.4 lub ten sam problem wyskakuje w supaekaramba i w wielu innych ktore trzeba
 > kompilowac jest to samo, po odpaleniu configure po pewnym czasie wyskakuje błąd, najpoierw
 > wystakiwało ze jest problem z kompilatorem wiec go zainstalowałem i zacz3eło działac jednak
 > pojawiła sie nastepny, mozecie pomoc i poweidizec co mam zrobic?? Mam Mandrake 10.2, a oto
 > przebieg Congifure:
 > .
 > .
 > .
 > checking for libz... -lz
 > checking for libpng... no
 > checking for libjpeg6b... no
 > checking for libjpeg... -ljpeg
 > checking for perl... /usr/bin/perl
 > checking for Qt... configure: error: Qt (>= Qt 3.1 (20021021)) (headers and libraries) not
 > found. Please check your installation!
 > For more details about this problem, look at the end of config.log.
 >
 > Prosze pomocy!!

Musisz zainstalować Qt i Qt-devel w wersji równej lub większej niż 3.1. Poszukaj na płytach z dystrybucją lub ściągnij źródła i skompiluj.

Czajnik2150

  • Gość
problem z językiem
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-05, 10:43:12 »
2005-11-05 10:21:22 skazi napisał:

> 2005-11-05 10:03:48 Czajnik2150 napisał:
 >
 > > WItam, jestem początkującym w linuxie, jednak poznałem juz jakies minimalne podstawy, mam
 >  > problem z instalowaniem programów nie w formacie paczek tylko takich ktore trzeba
 > kompilowac,
 >  > na przykłąd KDE 3.4 lub ten sam problem wyskakuje w supaekaramba i w wielu innych ktore
 > trzeba
 >  > kompilowac jest to samo, po odpaleniu configure po pewnym czasie wyskakuje błąd,
 > najpoierw
 >  > wystakiwało ze jest problem z kompilatorem wiec go zainstalowałem i zacz3eło działac
 > jednak
 >  > pojawiła sie nastepny, mozecie pomoc i poweidizec co mam zrobic?? Mam Mandrake 10.2, a
 > oto
 >  > przebieg Congifure:
 >  > .
 >  > .
 >  > .
 >  > checking for libz... -lz
 >  > checking for libpng... no
 >  > checking for libjpeg6b... no
 >  > checking for libjpeg... -ljpeg
 >  > checking for perl... /usr/bin/perl
 >  > checking for Qt... configure: error: Qt (>= Qt 3.1 (20021021)) (headers and libraries)
 > not
 >  > found. Please check your installation!
 >  > For more details about this problem, look at the end of config.log.
 >  >
 >  > Prosze pomocy!!
 >
 > Musisz zainstalować Qt i Qt-devel w wersji równej lub większej niż 3.1. Poszukaj na płytach z
 > dystrybucją lub ściągnij źródła i skompiluj.

Moze jakis link?? Szukałem w wyszukiwarce RPM i są pliki ale niestety nie pod mandrake tylko na przykłąd pod redhata, mozna zainstalowac paczki z innej dystrybucji?? to pojdzie??

greg000

  • Gość
problem z językiem
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-05, 10:54:22 »
Masz wszystko na plytach z Mandrake, poszukaj dobrze ( uzyj urpmi tez)

Miśq

  • Gość
problem z językiem
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-05, 08:57:14 »
Jestem bardzo początkujacym uzytkownikiem linuksa. Mam zainstalowane kubuntu tylko ze po angielsku,a podczas instatlacji wybierałem polski.Jak zmienić język??