Gry w Linuksie > Emulacja

Dziwny problem z Wine

(1/2) > >>

Tadzio_88:
Zainstalowałem najnowszą wersję z wiehq na openSUSE.
Zainstalowałem sobie przez wine C&C Generals, jednak po uruchomieniu gry obraz jest przesunięty w prawo do tego stopnia że nie widać 1/4 obrazu :/
Proszę o jakieś sugestie bo nie mam pojęcia dlaczego tak to wygląda :/

:
Co to za grafika?
Zobacz, czy w ustawieniach monitora nie możesz tego obrazu przesunąć - takie tymczasowe rozwiązanie.

Tadzio_88:
Grafika Intel HD Graphics.
Pamiętam że gdy próbowałem instalować wcześniejszą wersję openSUSE to miałem podobny problem z przesunięciem obrazu... ale z aktualną już jest OK.
Nie wiem czy to ma coś wspólnego.
Mając lubuntu nie było takiego problemu, niestety jak dla mnie lubuntu był mało stabilny ze względu na pojawiąjce się błędy systemu... jak widać Dystrybucje oparte na paczkach rpm są bardziej stabilne :)

alvaro:
Problem z przesunięciem ekranu może wynikać ze zmiany rozdzielczości podczas uruchamiania gry. Dotyczy to monitorów CRT i powinno się dać wyregulować korzystając z menu OSD monitora.

Polecam zainteresować się PlayOnLinux. POL pozwala na łatwą instalację gier przeznaczonych dla Windows dzięki specjalnie przygotowanym skryptom instalacyjnym. Umożliwia instalację i korzystanie z wielu wersji WINE (niezależnie od pakietu WINE zainstalowanego w systemie). Pozwala także na używanie wielu dysków wirtualnych (virtual drive) przez co można w łatwy sposób dopasować konfigurację dla konkretnego programu (bez wpływania na inne).

Tadzio_88:
Bardzo możliwe ponieważ mam rozdzielczość taką jak w większości notebook'ów tzn. 1366x768.
Z drugiej strony w jaki sposób działa PlayOnLinux?
Ponieważ z tego co zauważyłem to on instaluje wine jak i dosbox i nie mogę się za bardzo w tym odnaleźć :/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej