Nowe posty

Autor Wątek: Kadu - archiwum(problem)  (Przeczytany 6041 razy)

Syriusz.crux

  • Gość
Kadu - archiwum(problem)
« dnia: 2013-05-08, 02:56:53 »
Witam,
mam pewien problem z programem Kadu a dokladniej z jego plikiem history.db gdzie znajduje sie cale archiwum. Moim zadaniem jest wykonac kilka polecen. Musze miedzy innymi np. znalezc liste maili i przerzucic je do odpowiedniego pliku, robie to w ten sposob :

grep -E -o '\\b[a-zA-Z0-9.-]+@[a-zA-Z0-9.-]+\\.[a-zA-Z0-9.-]+\\b' /home/Moje/historia.db > /home/Moje/przyszle_maile.txt
Niestety mam tylko komunikat ze wzorzec jest poprawny. Co bardziej interesujace jesli robie to na innych plikach, stworzonych przeze mnie to operacja czyli kopiowanie przebiega pomysleni.

Podobnie jest np. z data, kiedy probuje wyszukac jakas date wg. ponizszego wzorca:

grep -E -o '^[0-9]{4}-(1[0-2]|0[1-9])-(3[0-1]|[1-2][0-9]|0[1-9])$' data.txt > daty.txt
, to dzieje sie to samo. Nie moge nic wyszukac, natomiast jesli wyszukuje na zwyklych plikach to operacja rowniez przebiega pomyslnie.

Wiecie może jak temu zaradzic? Co zrobic zeby tak sie nie dzialo?
Macie moze jakies inne propozcyje jak dobrac sie do tego archiwum?
Moze znacie jakies lepsze metody, sortowania tego archiwum w bashu. Ja dopiero zaczynam przygode z bashem i nie moge sie uporac z tym problemem.
Bardzo proszę o pomc.
Z gory dziekuję i pozdrawiam.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3067
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Kadu - archiwum(problem)
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-05-08, 08:20:57 »
Może dlatego, że w nowym kadu pliku historii to są binarne bazy sqlite'a a nie pliki tekstowe?

Czytaj dokładnie komunikaty błedów, to 90% sukcesu: "Plik binarny history1.db pasuje do wzorca".
Jak podglądasz przez F3 pliki bazy sqlite'a w mc, to aktywuje się filtr pokazujący je jako pliki tekstowe, ale to NIE są pliki tekstowe. Obejrzyj je sobie przez Shift-F3, tak wyglądają naprawdę.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Syriusz.crux

  • Gość
Kadu - archiwum(problem)
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-05-08, 11:09:13 »
Otwieram przez ten program mc i moge jakos zmienic tekst po nacisniecu chyba F2 ze np zamiast @@@@ sa ....  

Da radę jakoś to ładnie uporządkować, zeby naprzyklad bylo widac co kiedy zostało wyslane od kogo itd? Bo ten plik to jeden wielki nielad, czy jest na to sposob i jak zrobic zeby dzialal jako plik tekstowy zeby szukac tych wyrazen.

Offline vanhelzing

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Kadu - archiwum(problem)
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-05-08, 12:49:52 »
Jeżeli to plik sqlite, to możesz użyć "sqlite3" i modyfikować bazę zapytaniami SQL. Bez problemu zrobisz to spod konsoli.

Syriusz.crux

  • Gość
Kadu - archiwum(problem)
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-05-08, 13:38:43 »
Tak, to jest wlasnie plik sqlite. Sqlite3 wlasnie zainstalowalem. I jak to obsluzyc? Trzeba znac jakies komendy i czy mozna to jakos zapisac tego sqlita w pliku? Tak jak grepa?

Syriusz.crux

  • Gość
Kadu - archiwum(problem)
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-05-08, 21:22:16 »
To może inaczej, czy da się jakoś otworzyć ten plik history.db, naprzyklad odpowiednim programem ktory ladnie to wyswietli ?

Poki co nie moge znalezc zbytnio zapytan sqlite3 co do Kadu.
Znalazlem polecenia sciagajace kilka ostatnich wpisow z chatu, jednak potrzebuje wiecej.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Kadu - archiwum(problem)
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-05-08, 22:27:01 »
Graficzne narzędzie: sqlitebrowser

A jak chcesz obrobić wyniki w Bashu, to musisz użyć sqlite3 i przekazać mu odpowiednie polecenia SQL.

Pozdrawiam.

snajper_8383

  • Gość
Kadu - archiwum(problem)
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-05-11, 18:49:50 »

Syriusz.crux

  • Gość
Kadu - archiwum(problem)
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-05-11, 19:31:46 »
Dzięki bardzo.