Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Natywny player youtube w Rekonq  (Przeczytany 5572 razy)

energizer

  • Gość
Natywny player youtube w Rekonq
« dnia: 2013-04-03, 15:58:44 »
KDE ma swoje dwie przeglądarki - Konqueror i Rekonq. Wg mnie ta druga ma lepsze założenia (jest tylko przeglądarką) i ma przed sobą lepszą przyszłość. Ogólnie mi się podoba i chciałbym żeby się rozwijała. Do głowy wpadł mi pomysł, który mógłby umilić korzystanie z tej przeglądarki. Mianowicie byłby to natywny odtwarzacz youtube w Rekonq. Nie wszystkie filmy odtwarzają się w HTML5 (wg mnie filmy w HTML5 lepiej działają w Rekonq niż w Firefoksie). Flash natomiast nie jest przeze mnie (i pewnie nie tylko mnie) chętnie instalowany i używany. Straszny z niego muł, lubi się przyciąć i wiatak mi od niego strasznie huczy ;) Zauważyłem natomiast, że jeżeli pobiorę filmik z youtube za pomocą programu youtube-dl to mogę go obejrzeć płynnie w bardzo dobrej jakości, na pełnym ekranie, bez żadnych przycinek. Nie muszę nawet czekać aż pobierze się do końca tylko odpalam plik z rozszerzeniem part i się w międzyczasie pobiera. Stąd mój pomysł, żeby wykorzystać ten program do zbudowania natywnego odtwarzacza w Rekonq. Ja widzę to tak:
1. Rekonq rozpoznaje link, jeśli jest to link filmiku na youtubie to uruchamiany jest youtube-dl.
2. Robione jest porównanie. Jeżeli czas do końca pobrania pozostało mniej czasu niż trwa filmik to można zaczynać odtwarzać.
3. Filmik odtawarzany byłby we wbudowanym playerze wykorzystując np. phonon. Chyba nawet już jest cos takiego.
4. Po zakończeniu odtwarzania byłaby możliwość odtworzenia ponownego pobranego pliku lub przejścia do strony filmiku na youtube.com
5. Potem filmik byłby kasowany z dysku.
Wszystko to byłoby dostępne jako opcja tak jak adblock czy click to flash.
Zalety takiego rozwiązania to możliwość płynnego oglądania filmików z youtube w najlepszej możliwej jakości bez konieczności posiadania flasha czyli mulastego, zamkniętego oprogramowania z zależnościami od gtk+ ;)
W związku z tym, że jestem tylko użytkownikiem stąd moje pytanie czy może byłby ktoś chętny żeby to zakodować lub pomóc przygotować propozycję do twórców Rekonq? Bo ja po angielsku to tylko jako tako mówię :P

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Natywny player youtube w Rekonq
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-04-03, 19:18:11 »
Czyli chcesz zrobić sobie takiego własnego Minitube'a?
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

energizer

  • Gość
Natywny player youtube w Rekonq
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-04-03, 21:20:32 »
Coś takiego tylko że minitube jest oddzielnym programem. Więc jeśli przeglądamy sobie internet i natrafimy na link to musimy go skopiować, uruchomić minitube, wkleić, no i odtworzyć. A tu by było klik i już :) No i minitube nie ma czegoś takiego żeby czekał na bufor - jeżeli weźmiemy lepszą jakość to przy gorszym łączu już może niedomagać.