Nowe posty

Autor Wątek: Webmin - nie mogę uruchomić lokalnie wirtualnego hosta  (Przeczytany 71 razy)

Offline debraf

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Witam
Szczerze powiem, że zgłupiałem i nie mogę sobie poradzić. System: Debian 12. Zainstalowałem Webmin. Stworzyłem wirtualny host 'test'. Adres any, port any, document root wskazuje na folder /var/www/test gdzie znajduje się plik index.php. Następnie w zakładce BIND DNS Server tworzę master zone. Czyli: domain name/network: tu wpisuję nazwę wirtual serwer czyli 'test', master server: u mnie nazwa 'homeraf'., email losowy, reszty nie ruszam, klikam create.  Następnie zakładka 'address records' i tu w polu 'name' nie wpisuję nic, a polu address ip kompa (stały', w moim przypadku 192.168.1.55. Odświeżam co trzeba, restaruję usługi.Kiedy wpisuję w przeglądarkę  test/ wyskakuje mi na Chrome: This site can’t be reached test’s server IP address could not be found.
Try: Checking the proxy, firewall, and DNS configuration DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG . Co robię nie tak, coś pominąłem?

Offline overcq

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
    • ‛overcq’
Odp: Webmin - nie mogę uruchomić lokalnie wirtualnego hosta
« Odpowiedź #1 dnia: Wczoraj o 17:06:50 »
Rozumiem, że ‘server’ DNS jest uruchomiony w tym samym systemie? Możliwe, że go nie odpytuje.
Jaką masz zawartość pliku “/etc/resolv.conf”? Oraz wynik polecenia
ip route
?