Nowe posty

Autor Wątek: CVS - co to jest?  (Przeczytany 5011 razy)

  • Gość
CVS - co to jest?
« dnia: 2005-11-02, 20:23:25 »
Witam

Mam postawiony router na Auroxie 9.2 przez jakiś czas korzystałem z neostrady al;e ze wzg. na problem z dynamicznym ip zmienilem łącze na dsl z dialogu. mam teraz w sieci trzech użytkowników ale jeszcze dwoch by sie chciało dolączyć. Obecnie za pomocą shaperda podzieliłem ten 1 Mb na na strzech i wstepnie załozyłem sobie że tych dwóch kolegów podłącze do neo ktorego tez podziele shaperdem. Z tym że powstał bug problem gdyż po dosinstalowaniu ponownie neo (ADIUSB i ppp) nie moge dokonać \\"przerzucenia\\" adresu ip na ppp0. zastossssowalem routing statyczny każdy adres ip ma zdefiniowany swoj przydziałw shaperdzie

DSL  to eth0
LAN to eth1 (klasa c)
NEO to ppp0

obecnie jest tak że np. 192.168.1.2 (z eth1) \\"idzie\\" przez eth0

a chcialem zrobić tak żeby oprocz tego np. 192.168.1.4  ( z eth1) \\"poszedł\\" przez ppp0, a 192.168.1.2 szedł nadal na eth0 (za pomocą reguł do iptables)

no i tu mam problem już drugi dzień siedze nad tym zbieram materialy i z tego co widze można tylko \\"przerzucić\\" port ??a nie adres ip na interfejs  ale temu mnie to zastanawia bo w sieci na innym osiedlu goście mają kilka łącz netowych dla jednej sieci i wiem że też całość jest na auroxie, czyli chyba da sieto zrobić

jesli ktoś się spotkał z tym problem to bardzo prosze o pomoć , jakieś dane linki lub reguły dla iptables bardzo by mi pomogły

Stilgar

  • Gość
CVS - co to jest?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-03, 09:46:21 »
mysle, ze w tym wypadku pomoze polecenie route do zmian w tablicach routingu

Neoo

  • Gość
CVS - co to jest?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-02, 19:17:40 »
Mam małą wątpliwość. Instnieje program do obsługi motki pod linuksem, zwie się moto4lin. Ja ten program zassałem, wgrałem, ale mam problem. Mi jest potrzebny Java uploader, czyli program do wgrywania gierek do telefonu. Na stronie projektu pisze, że Java Uploader jest zaimplementowany w wersji CVS. Ja pierwszy raz się spotykam z tym pojęciem. Proszę was - doświadczonych użytkowników linuksa, tych, którzy się na tym znają, o pomoc. W zasadzie chodzi mi tylko o wyjaśnienie jak to zrobić, żeby był java uploader. Wiem, że tu na forum macie większe problemy, ale myślę, że zieloni na tym skorzystają ;).

Podaje linki do strony projektu na source forge:
http://sourceforge.net/projects/moto4lin

A to jest link, gdzie jest napisane o tym uploaderze:
http://sourceforge.net/forum/forum.php?forum_id=461324

Maciek_Rutecki

  • Gość
CVS - co to jest?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-02, 19:40:38 »
2005-11-02 19:17:40 Neoo napisał:

> Mam małą wątpliwość. Instnieje program do obsługi motki pod linuksem, zwie się moto4lin. Ja ten
 > program zassałem, wgrałem, ale mam problem. Mi jest potrzebny Java uploader, czyli program do
 > wgrywania gierek do telefonu. Na stronie projektu pisze, że Java Uploader jest zaimplementowany
 > w wersji CVS. Ja pierwszy raz się spotykam z tym pojęciem. Proszę was - doświadczonych
 > użytkowników linuksa, tych, którzy się na tym znają, o pomoc. W zasadzie chodzi mi tylko o
 > wyjaśnienie jak to zrobić, żeby był java uploader. Wiem, że tu na forum macie większe problemy,
 > ale myślę, że zieloni na tym skorzystają ;).
 >
 > Podaje linki do strony projektu na source forge:
 > http://sourceforge.net/projects/moto4lin
 >
 > A to jest link, gdzie jest napisane o tym uploaderze:
 > http://sourceforge.net/forum/forum.php?forum_id=461324


Kto pyta nie błądzi, ale w przypadku pytań "co to jest?" polecam Wikipedię i polskie Google:

http://pl.wikipedia.org/wiki/CVS

--
Maciek

Neoo

  • Gość
CVS - co to jest?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-02, 20:24:55 »
Tak, masz rację. Źle nazwałem temat.

Ale w tym wypadku system kontroli wersji nie bardzo pasuje do mojego problemu. Czy intnieją takie wersje programów, które można skompilować w wersji CVS? Bo to by chyba była odpowiedź. Po prostu "skompiluj to w wersji CVS", ale jak to zrobić? Naprawdę bardzo wiele programów mam skompilowanych ze źródeł, ale pierwsze słysze o jakichś wersjach CVS. Trzeba pisać jakieś dodatkowe argumenty, czy jak?

Maciek_Rutecki

  • Gość
CVS - co to jest?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-02, 20:42:29 »
2005-11-02 20:24:55 Neoo napisał:

> Tak, masz rację. Źle nazwałem temat.
 >
 > Ale w tym wypadku system kontroli wersji nie bardzo pasuje do mojego problemu. Czy intnieją
 > takie wersje programów, które można skompilować w wersji CVS? Bo to by chyba była odpowiedź. Po
 > prostu "skompiluj to w wersji CVS", ale jak to zrobić? Naprawdę bardzo wiele programów
 > mam skompilowanych ze źródeł, ale pierwsze słysze o jakichś wersjach CVS. Trzeba pisać jakieś
 > dodatkowe argumenty, czy jak?

Zwykle nie, z tym źe wersje CVS są najnowszymi wersjami i czasami potrafia sprawić kłopoty.

--
Maciek

PS. Zajrzyj do README/INSTALL zawartymi z źródłami, często trzeba uruchomić ./autogen.sh przed standardowym ./configure, make, make install

PS2. Temat nie jest aż tak źle nazwany, bywały gorsze ("pomocy", "help", "pomuzcie" itp.)

PS2. Coś mam problem ze ściągnieciem programu, zdaje się, że musisz wykonać poźniej:

qmake
make
make install

http://cvs.sourceforge.net/viewcvs.py/moto4lin/moto4lin/INSTALL?rev=1.6&view=markup


Maciek_Rutecki

  • Gość
CVS - co to jest?
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-11-02, 20:49:20 »
2005-11-02 20:42:29 Maciek_Rutecki napisał:



 > PS2. Coś mam problem ze ściągnieciem programu, zdaje się, że musisz wykonać poźniej:
 
Da się ściągnąc bez problemu, tyle że uparcie ignorowałem komunikaty o błędech :)

cvs -d:pserver:anonymous@cvs.sourceforge.net:/cvsroot/moto4lin login

 cvs -z3 -d:pserver:anonymous@cvs.sourceforge.net:/cvsroot/moto4lin co -P moto4lin


--
Maciek

Neoo

  • Gość
CVS - co to jest?
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-11-03, 14:22:09 »
 > cvs -d:pserver:anonymous@cvs.sourceforge.net:/cvsroot/moto4lin login
 >
 >  cvs -z3 -d:pserver:anonymous@cvs.sourceforge.net:/cvsroot/moto4lin co -P moto4lin

to znaczy, że mam to wpisać?

Neoo

  • Gość
CVS - co to jest?
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-11-03, 14:29:17 »
Stary! Dzięki wielkie! Widziałem to wcześniej, ale nie wpadłem na to, żeby to wpisać. Teraz tylko mały problemik. Wpisałem to drugie (to niżej) i coś się jakby upgrade'owało. po zakończeniu operacji odpalam program i nic. To samo co przedtem. Myślisz, że powinienem go jeszcze raz zainstalować? Spróbuje.

Maciek_Rutecki

  • Gość
CVS - co to jest?
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-11-03, 18:04:17 »
2005-11-03 14:29:17 Neoo napisał:

> Stary! Dzięki wielkie! Widziałem to wcześniej, ale nie wpadłem na to, żeby to wpisać. Teraz
 > tylko mały problemik. Wpisałem to drugie (to niżej) i coś się jakby upgrade'owało. po
 > zakończeniu operacji odpalam program i nic. To samo co przedtem. Myślisz, że powinienem go
 > jeszcze raz zainstalować? Spróbuje.

Jak ściągnąłeś z CVS to przeczytaj plik INSTALL i postępuj zgodnie z wzkazówkami (qmake...).

--
Maciek

Neoo

  • Gość
CVS - co to jest?
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-11-03, 20:24:56 »
> Jak ściągnąłeś z CVS to przeczytaj plik INSTALL i postępuj zgodnie z wzkazówkami (qmake...).

Nie no, aż taki zielony to nie jestem :D. Dzięki program się instaluje, ale, jak pisałeś, jest to wersja wysoce niestabilna, a zamiast wgrywać gierki - wszystkie mi wyrzuciło. Chodziło mi o tego CVS'a.

Dzięki. Temat można zamknąć.