Nowe posty

Autor Wątek: Jaki linux pod stary słaby kamputer jako pseudo htpc  (Przeczytany 4320 razy)

overflow

  • Gość
Witam mam kompa o parametrach:

512mb RAM
1,6Ghz AMD Radeon
geforce4 mx 440se 64mb video ram

chciałem wykorzystać wtyk svideo na karcie i podpiąć go do starego tv i oglądać seriale/filmy online z użyciem kont premium jednakże próbuję na nim postawić coś i nic się nie klei. Zacząłem od Debiana, (kiedyś go miałem i mi się podobał) lecz nie mogłem sobie poradzić z flashem pod nim więc zainstalowałem ubuntu przyjazny puchacz 12,04 czy jakoś tak i pomijając to że ledwo zmieniłem środowisko graficzne na lxde (tak ciął...) to pojawia się ten sam problem co na Debianie mianowicie flasha mam pobranego odpowiednie pliki w /usr/itd. flashplugin.so (czy jakoś tak) upchnięty gdzie się da (mozill/plugins) czy jakoś tak i mimo to na chromium mi wywala, że się shockwave flash wyłożył, a na firefoksie jest biały ekran zamiast flasha. Nie wiem już co mam zrobić z tym. Jak wyłączę flasha w chrome (chrome://plugins) to yt jakoś działa ale tnie wszystko nie miłosiernie więc stwierdziłem, że poradzę się lepszych jakie distro najlepiej pod ten sprzęt do oglądania, najlepiej takie które się łatwo konfiguruje. Dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

moskito

  • Gość
Jaki linux pod stary słaby kamputer jako pseudo htpc
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-03-29, 17:07:27 »
Jak htpc to proponuje OpenElec.

overflow

  • Gość
Jaki linux pod stary słaby kamputer jako pseudo htpc
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-03-29, 17:15:47 »
Jest na tym przeglądarka www żeby wejść na jakiś serwis video np. maxvideo.pl i oglądać na tym filmy bezpośrednio i czy jest on konfigurowalny jak każdy inny linux tj. mogę sobie na niego normalnie wgrać VNC torrent etc.? bo z tego co widzę po screenach to wygląda jakby był strasznie ograniczony pod tym względem

moskito

  • Gość
Jaki linux pod stary słaby kamputer jako pseudo htpc
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-03-30, 10:31:35 »
Jest przeglądark www Opera, ale do oglądania filmów i seriali są wtyczki xbmc. Co do instalacji programów to faktycznie jest ograniczona możliwość, ale większość załatwiają wtyczki do xbmc w których znajdziesz wiele serwisów filmowych, tv, muzyka itp. To jest htpc a nie "pseudo htpc". Do torrentów jest  transmission. Jeśli chcesz więcej programów to proponuje xbmcbuntu.

overflow

  • Gość
Jaki linux pod stary słaby kamputer jako pseudo htpc
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-03-30, 11:52:31 »
Ok to biorę się za pobieranie i będę testował Dzięki za pomoc