Nowe posty

Autor Wątek: Generowanie kluczy.  (Przeczytany 3148 razy)

nowik1991

  • Gość
Generowanie kluczy.
« dnia: 2013-02-23, 13:33:38 »
Witam.

Jestem bardzo poczatkujacym uzytkownikiem Fedora. Mam zadanie aby wygenerowac klucze pgp no i zrobilem tak:
pgp --gen-key

odpowiedzialem na serie pytan i na koncu wiadomosc ze wszystko jest pomyslnie ale nie wiem nadal gdzie jest ten klucz wiec poszukalem troche i zrobilem:

pgp --import key.gpg

i nie moge znalezc tych kluczy czy ktos wie gdzie one moga byc? moz glupio mysle no ale nie wiem przyznaje...

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Generowanie kluczy.
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-02-23, 14:01:21 »
Cytuj
Key generation completed

kończy poprawnie przeprowadzony proces tworzenia kluczy: prywatnego w pliku secring.pgp i publicznego w pliku pubring.pgp. Pliki te znajdą się w podkatalogu .pgp
Zgaduje  że ten podkatalog .pgp znajduje się w katalogu domowym i kropka przed nazwą oznacza, że jest katalogiem ukrytym ,  zgadłem ?

http://old.wcss.pl/wcss/infor/29.html
_______
ls ~/.pgp
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

nowik1991

  • Gość
Generowanie kluczy.
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-02-23, 14:55:05 »
okej.

Teraz musze zrobic cos takiego:

gpg --keyserver keys.gnugp.net --send-keys number

lecz cala masa bledow jest co moze byc nie tak?

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Generowanie kluczy.
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-02-23, 16:36:07 »
Nie wiem jak inni ale ja wróżyć z fusów nie potrafić
Wklej chociaż połowe błędów, może one coś powiedzą.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

nowik1991

  • Gość
Generowanie kluczy.
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-02-23, 18:16:09 »
Poradzilem sobie z tym.

Problem jest taki, ze nie wiem jak dodac komus podpis do klucza publicznego na serwerze...

Myslalem, ze nalezy importowac kogos po tym dac komende "gpg --edit-key poczta" i wpisac "sign" i to zatwierdzic jednak nie widac zmian na serwerze...;/