Nowe posty

Autor Wątek: Odzyskiwanie plików Photorec / dodawanie rozszerzeń plików  (Przeczytany 4457 razy)

cross

  • Gość
Moja dystrybucja to Fedora 17

Prosiłbym o pomoc. Problem pewnie trywialny. Miałem portal w CMS Joomla, zrobiłem backup po przez Akkeba Backup. Musiałem usunąć folder, w którym leżał portal i dodać go jako konto (miałem problemy z własnościami katalogów i plików). I zrobiłem głupi błąd skasowałem katalog zapominając o zgraniu pliku backup o rozszerzeniu *.jpa. Uruchomiłem photorec z tym, że photorec nie znajduje plików poza zdefiniowanymi w swojej bazie. Można dopisać sygnatury plików i szukać plików, których photorec domyślnie nie ma dodanych. Instrukcja do tego opisana jest tu: http://www.cgsecurity.org/wiki/Add_your_own_extension_to_PhotoRec , jednak nie bardzo mogę zrozumieć tekstu. Wywnioskowałem, że potrzebny mi plik z rozszerzeniem jpa aby za pomocą hexdump sprawdzić nagłówek a następnie dopisać go do pliku photorec.sig i sprawdzić czy fidentify widzi go poprawnie jako plik w systemie? Jeśli źle rozumuję czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć mniej więcej?