Nowe posty

Autor Wątek: namieszałem. Jak cofnąć "sprzątanie"  (Przeczytany 2545 razy)

ajax

  • Gość
namieszałem. Jak cofnąć "sprzątanie"
« dnia: 2013-02-02, 17:10:31 »
system - ubuntu studio na Hardy Heron
co narobiłem: uruchomiłem cleen sweepa (tego pod ubuntu) i wywaliłem komplet 0-bitowych plików i katalogów oraz orphaned. Na szczęście nie usunąłem ich fizycznie z dysku.
efekt: nie mogę się dostać nigdzie poza bash i konsolę, a w tym jestem  zieleńszy niż szczypiorek na wiosnę.
pytanie: jak z poziomu bash'a odwrócić sytuację i odzyskać wcześniejsze ustawienia?
przy próbie odpalenia otrzymuję:
.:195: Can't open /etcdefaults/rcS
error:'/etc/init.d/rc' existed outside the expected code flow.
init: rcS main process (2572) terminated with status2
.:195 Can't open /etcdefaults/rcS
error:'/etc/init.d/rc' existed outside the expected code flow.
init: rc2 main process (2581) terminated with status2


Zdecydowanie nie chcę reinstalacji - mam zbyt wiele  ważnych plików, w tym zawodowych. Jestem zupełnym newbie - system postawiłem  z automatu i nic z nim nie robiłem, bo działał zadowalająco. Nie próbowałem robić nic, najpierw wolę zapytać

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
namieszałem. Jak cofnąć "sprzątanie"
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-02-02, 17:30:34 »
Zachowaj swoje pliki z miejsc, gdzie je trzymałeś.
Pewnie wszystkie były w twoim katalogu domowym w /home/twoja_nazwa_uzytkownika
Są tam też ustawienia programów i środowiska, więc też się zachowają.
Skopuj to gdzieś, zrób reinstalację i podgraj z powrotem.

Żeby dostać się do swoich plików możesz użyć jakiegoś bootowalnego Linuksa. Jeśli płytka z Ubuntu pozwala odpalić z niej system, to może być. Ewentualnie polecam Knoppix-a albo BackTrack-a.

ajax

  • Gość
namieszałem. Jak cofnąć "sprzątanie"
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-02-02, 17:45:41 »
dziękuję, też przyszło mi do głowy takie rozwiązanie, ale miałem nadzieję na to że istnieje polecenie tekstowe "odwracające" to co namieszałem. Jeśli nie dowiem się nic nowego (a już przeszukałem forum wcześniej) to knopixa w dłoń ;-D i choćby uruchomić przeglądarkę, to może z FEBE przywrócę lub  wgram na nowo. A tak miło działał od 5 czy 6 lat bez problemów. To się rozleniwiłem