Nowe posty

Autor Wątek: Geforce 610m Optimus sterownik do Ubuntu 12.10  (Przeczytany 4014 razy)

carsfan91

  • Gość
Geforce 610m Optimus sterownik do Ubuntu 12.10
« dnia: 2013-01-13, 23:55:35 »
Witam wszedzie poszukuje sterownika do Gf 610m optimus. Przegladalem wszystkie poradniki robilem jak trzeba i dalej nic. We wlasciwosciach komputera nadal karta graficzna - niesnane , sterownik nieznany. Robie wszystko wedlug poradnikow chya trzech krok po kroku i nic ... Umialby mi ktos pomoc???

conseil

  • Gość

carsfan91

  • Gość
Geforce 610m Optimus sterownik do Ubuntu 12.10
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-01-14, 02:14:33 »
Dalej niestety to samo ... tylko mam teraz troche inna sytuacje . Sterownikow nie ma nadal ale zrobila mi sie mala rozdzielczosc i nie moge jej zmienic ...

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2765
  • 1709
    • Zobacz profil
Geforce 610m Optimus sterownik do Ubuntu 12.10
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-01-14, 11:53:50 »
Mozna prosic /var/log/Xorg.0.log  jesli jest cos takiego w ubuntu?
Tylko nie wklejaj na forum, tylko na jakis hosting (np. http://wklej.to/ ),
 bo na forum moze sie nie zmiescic (a jak sie zmiesci to mozesz wkleic ale uzyj BBCode jak bedziesz pisal )   .
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

carsfan91

  • Gość
Geforce 610m Optimus sterownik do Ubuntu 12.10
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-01-14, 18:24:00 »
Witam to znowu ja . Próbowałem już wszystkiego. Na czysto stawialem system robilem według chyba 7 instrukcji za każdym razem stawialem system na nowo taki jestem zdesperowany ... Może najnormalniej w świecie moja hybrydowa karta nie jest obsługiwana przez żadne alternatywne rozwiązanie na optimusa na linuxie . Byłbym wdzięczny gdyby jakiś posiadacz takiej karty jak moja opisał czy mu sie w jakiś sposób udało czy może też nie znalazł rozwiazania i zaniechał ... Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Geforce 610m Optimus sterownik do Ubuntu 12.10
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-01-14, 20:06:43 »
To czytałeś
http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2012/09/14/hybryda-ujarzmiona/
Tam ludzie piszą, że działa. Spróbuj zarejstrować się na forum ubuntu.pl i tam się spytać o Twój problem.
P.S
Cytuj
Installation

Bumblebee 3.0 is supported up to Ubuntu version 12.10.

You need to open your terminal and enter the commands below.

    sudo add-apt-repository ppa:bumblebee/stable
    For more up-to-date nvidia drivers, you need to add another PPA. As of 12.04, this is still necessary for Nvidia GT 6xxM cards. It may be optional for the GT 4xxM and GT 5xxM series on 12.04. When in doubt, just install it. The command is:

    sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates

    sudo apt-get update
    Install Bumblebee using the proprietary nvidia driver:

    sudo apt-get install bumblebee bumblebee-nvidia linux-headers-generic
    Reboot or re-login

For advanced users, if you do not want to use the proprietary nvidia driver or 32-bit libraries (for example, if you are only interested in power savings), install bumblebee with:

    sudo apt-get install --no-install-recommends bumblebee linux-headers-generic

linux-headers-generic is necessary since bbswitch (the power saving module) is a kernel module.
Czego z tej instrukcji nie potrafisz zrobić?

carsfan91

  • Gość
Geforce 610m Optimus sterownik do Ubuntu 12.10
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-01-14, 21:10:29 »
Była to druga metoda jaką próbowałem zastosowac . Podkreślam że robilem na czystym ubu i niestety robilem każdy punkcik krok po kroku wszystko super po restarcie dalej nvidi system nie widzial tylko integre ...