Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja Express Gate  (Przeczytany 6122 razy)

energizer

  • Gość
Instalacja Express Gate
« dnia: 2012-12-16, 15:35:34 »
Posiadam laptopa Asus UL80Jt. Jest w nim opcja Express Gate lecz niestety został on chyba usunięty. Na stronie Asusa instalka Express Gate jest dostępna tylko dla Windowsów. Czy zna ktoś sposób na instalację EG nie posiadając Windowsa? Przydałby się czasem taki systemik żeby np. coś szybko znaleźć w necie.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2765
  • 1709
    • Zobacz profil
Instalacja Express Gate
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-12-22, 10:33:59 »
Spytaj developerów wubi , albo producenta, albo zrób sobie własnego takiego linuxa,
lub poszukaj odpowiednika (linuxów jest od groma, może znajdziesz taki, który najbardziej będzie przypominał.)

"Last year ASUS released a motherboard, the P5E3, with an embedded compact Linux distro it called Express Gate."
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

energizer

  • Gość
Instalacja Express Gate
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-12-24, 23:23:58 »
Tylko co tu ma Wubi do tego? Producent chyba nie przewidywał takiej ewentualności. Znaleźć akurat takiego to nie wiem czy da radę. Wychodzi chyba tylko na to, że trzeba jakoś dorwać jakiegoś Windowsa, zainstalować EG, potem usunąć Windowsa i zainstalować Linuksa. Kwestia jest tylko jeszcze tego typu, że nie wiem czy jak usunę Windowsa to nie stracę znowu EG. Wydaję mi się, że EG korzysta potem z danych na partycji windowsowej stąd obecnie jego brak u mnie. Trzeba by zostawić chociaż zmniejszoną partycję NTFS z danymi z EG.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2765
  • 1709
    • Zobacz profil
Instalacja Express Gate
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-12-27, 22:52:22 »
Cytuj
Tylko co tu ma Wubi do tego?
Nic. Po prostu skojarzyłem wubi (.exe) z Express Gate (.exe).
Skoro się ubuntu się dało przerobić na wubi to może jest możliwość wsteczna, kwestia posiadać odpowiednią wiedzę no i nie przyglądałem się  jakiej licencji jest
Express Gate, to trochę może utrudnić.
Cytuj
Producent chyba nie przewidywał takiej ewentualności.
Jak się nie spytasz to się nie dowiesz, a kto ma lepiej wiedzieć jak nie producent?
Cytuj
Kwestia jest tylko jeszcze tego typu, że nie wiem czy jak usunę Windowsa to nie stracę znowu EG.
Może spytaj się na forum windowsa, lub poczytaj trochę?
Bo jeśli opcja ta jest dostępna z bootloadera windowsa, jak wubi to stracisz,
może dałoby rade dodać do bootloadera gruba, ale się nie znam, więc nie wiem.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.