Sprzęt > Napędy CD/DVD

Problemy z dyskiem

<< < (2/2)

rilicek:
Dysk po prostu pada.
I tak masz szczęście. Mojemu teściowi dysk (inny niż Twój) padł po 380 godzinach pracy, a Twój ma 20369 godzin.
Więcej o parametrach S.M.A.R.T. przeczytasz np. tu:
S.M.A.R.T.

PS.
Radziłbym jak najszybciej zrobić backup ważnych danych.

taczmi:
Najgorsze errory udało mi się usunąć - tak
sadze , pozostało jeszcze kilkanaście takich:
REALLOCATED ERROR SECTOR COUNT.
Dzięki!!!

taczmi:
Jeszcze raz dziękuje.Jestem na statku koło Wenezueli stoimy na redzie.Kontaktuje się za pomocą mojego ojca.Życzę zdrowych i wesołych świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2013.

rilicek:

--- Cytat: taczmi ---Najgorsze errory udało mi się usunąć - tak
sadze , pozostało jeszcze kilkanaście takich:
REALLOCATED ERROR SECTOR COUNT.
Dzięki!!!
--- Koniec cytatu ---
Jak robisz dużo zdjęć, to zgrywaj je na wszelki wypadek na jakieś płyty lub pamięć USB:

--- Cytat: Wikipedia ---(Reallocated Sectors Count) - Parametr ten pokazuje ilość realokowanych sektorów na dysku. Innymi słowy jeżeli napęd dysku twardego znajduje błędne sektory, to oznacza ten sektor jako "reallocated" i przeniesie dane do specjalnego zarezerwowanego obszaru (zapasowego obszaru którego wielkość jest ograniczona).Właśnie dlatego na nowoczesnych dyskach twardych, "złe bloki" nie mogą zostać znalezione kiedy system operacyjny testuje powierzchnię – wszystkie złe bloki są schowane w sektorach reallocated. Wzrost wartości w tym parametrze może przyczyniać się do spadku wydajności dysku, a po wyczerpaniu miejsca w obszarze zapasowym do błędnej pracy dysku. Czasami operację tę nazywa się remapowaniem.
--- Koniec cytatu ---

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej