Nowe posty

Autor Wątek: Evolution - jak poprawić stabilność i in.  (Przeczytany 6738 razy)

acop

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« dnia: 2005-10-31, 14:59:49 »
WIec tak.. mam PDC(samba: 3.0.20b - najnowsza jaka znalazlem :P - myslalem ze to pomoze).. Wszystko (nio moze prawie wszystko) dziala tak jakbym tego chcial.. ale jest wyjatek.. otoz.. moja sieci sklada sie z kompow windows 98 (wiem ze to jusz dinozaur, ale tak musi byc :P) i 2k.. na tych 98 maja byc profile mobilne a na 2k nie.. z tego co sie orientuje licza sie tu tylko 3 linijki w smb.conf.. login home, path i drive.. wiec login home mam ustawiony tak by dzialaly profile mobilne w 9x a reszta jest pusta.. niby wszystko dziala ok.. tylko ze na 2k jest automatycznie mapowany dysk Z ze sciezka do profilu mobilnego z 9x.. jakis pomysl?? I jak wywolac skrypt logowania tylko na 2k a na 9x juz nie?? wiem ze jest %a ale nie wiem jak wtedy oznaczany jest 9x a jak 2k.. i czy wogole je rozroznia bo man to tak jakos lakonicznie o tym mowi :P Help!!

maciasz

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-31, 18:48:45 »
to Ci powinno pomoc

        add user script = /usr/sbin/useradd -d /dev/null -g 105 -s /bin/false -M %u
        add machine script = /usr/sbin/useradd -d /dev/null -g 105 -s /bin/false -M %u
        logon script = logon.bat
        logon path = %Lprofiles%U
        logon drive = H:
        logon home = %L%U.win_profile
        domain logons = Yes
        os level = 99
        preferred master = Yes
        domain master = Yes

u mnie dziala dokladnie tak jak chcesz

pozdrawiam
Maciasz

acop

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-31, 18:57:31 »
2005-10-31 18:48:45 maciasz napisał:
> cos tam :P ale mi sie wklejac nie chcialo

Sorki.. ale przyklad ten jest standardowy (chyba jest w kazdej ksiazce) i jakos mi sie nie widzi zeby mi pomogl.. chyba sie w tym nie za bardzo orientujesz. .ale dzieki za probe :P

acop

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-31, 20:17:46 »
moze nie dodalem ze PDC dziala.. tylko jest ten jeden \\"blad\\" na windowsach 2000.. i to wszystko :P help needed

olka

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-31, 14:30:21 »
Cześć,
mam dwa pytania - raczej do znawców rzeczonego programu, na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi:

1.Czy ktoś orientuje się co może byc przyczyną tego, że program "wykłada się" (komunikat: Aplikacja "evolution" nieoczekiwanie zakończyła działanie. Możesz powiadomić programistów o zdarzeniu, aby pomóc w usunięciu błędu. Możesz też, ponownie uruchomić aplikację) za każdym razem , gdy próbuję wysłać list korzystając z książki adresowej (przez kliknięcie hiperłącza z adresem mailowym), nie bardzo widzę związek, ale ostanie co raportuje w konsoli to

(evolution:4730): gtkhtml-WARNING **: Cannot create spell dictionary instance (iid:OAFIID:GNOME_Spell_Dictionary:0.3)

(evolution:4730): Bonobo-WARNING **: Activation exception 'Nie można uaktywnić "OAFIID:GNOME_Spell_Control:0.3"'

Poza tym program działa dośc niestabilnie i zamyka się też w innych momentach (głównie przy próbie napisania nowego listu), ale już nie w sposób tak permanentny.
Ostatnio uzyskałam też komunikat
Aplikacja "/usr/libexec/evolution-data-server-1.2" nieoczekiwanie zakończyła działanie.Możesz powiadomić programistów o zdarzeniu, aby pomóc w usunięciu błędu. Możesz też, ponownie uruchomić aplikację

Może lepszym wyjściem byłaby własnoręczna kompilacja programu zamiast korzystać z gotowej paczki z linuxpackage.net ?

2. Czy istnieje możliwość otrzymania zawiadomienia o nowej poczcie w formie innej niż dźwiękowa ? (Jakis komunikat czy coś takiego)

Używam Evolution 2.2.1.1 pod KDE 3.3, mam także zainstalowane Gnome 2.6.1. System Slackware 10.1.

dziękuję
olka

Xax79

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-31, 15:06:52 »
Od razu znaznaczam ze i tak wiele nie pomoge, bo mam calkiem inna dystrybucje. Ja sem wierny Gentoo na zawsze.

> Może lepszym wyjściem byłaby własnoręczna kompilacja programu zamiast korzystać z gotowej paczki z linuxpackage.net ?

Nie zaszkodzi sprobowac. Ja z racji dystrybucji mam wszystko kompilowane i jedyna aplikacja, ktora mi srawia problem jest krusader, ktory potrafi sporadycznie sie wywalic (od zawsze niezaleznie od wersji).
Mialem pare aplikacji, ktore instalowalem z gotowych binarek kompilowanych pod jakies tam architektury ale zrezygnwalem z nich na rzecz kompilowania na wlasnym sprzecie. Powod byl prosty. Gotowce chodza z reguly wolniej i czasem sa jakos mala stabilne i choc taki thunderbird-bin nie wywalal mi sie to jednak potrafil sie zawiesic i zasyfic kompa do tego stopnia, ze tylko skilowanie gada pomagalo. Po skompilowaniu thunderbird zaczal od razu inaczej chodzic.
Teraz go nie mam bo przesiadlem sie na evolution. Korzystam z niego od miesiaca i jeszcze sie ani razu nie wykrzaczyl.

Zainstaluj ze zrodel, mozesz tylko zyskac.

olka

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-31, 21:06:37 »
2005-10-31 15:06:52 Xax79 napisał:

(...)
 > Zainstaluj ze zrodel, mozesz tylko zyskac.

Jakby tu rzec :D, jest raczej gorzej...
Do kompilacji evolution brakowało libgnomeprint-2.8 (a dokładniej miałam wersję 2.6), no więc ją dokompilowałam, kompilując uprzednio libgnomecups-0.2.2, które było niezbędne dla print. Potem standardowo: .configure, make, checkinstall.
Niestety, po uruchomieniu uzyskuję komunikat:
Konfiguracja systemu nie pokrywa się z konfiguracją programu Evolution.
I tyle go widzieli :. W konsoli zgłasza jedynie: (evolution-2.2:29894): e-error.c-WARNING **: No parent set, or default parent available for error dialog.
Jaki rodzic ? Pełnoletnia jestem... ;-)
Podczas kompilacji, błędów żadnych nie było, program z gotowej paczki działał potwornie niestabilnie, ale działał...

Może coś jeszcze upgrade'ować ? Albo jakos inaczej przeprowadzić .configure ?
W ogóle co to za złośliwy program :, tylko że strasznie poręczny i nie chciałabym przechodzić na KMail.

z góry dzięki za pomoc
olka

olka

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-11-01, 18:29:59 »
2005-10-31 21:06:37 olka napisał:

 > Do kompilacji evolution brakowało libgnomeprint-2.8 (a dokładniej miałam wersję 2.6), no więc
 > ją dokompilowałam, kompilując uprzednio libgnomecups-0.2.2, które było niezbędne dla print.

I chyba o to chodziło (myślę, że raczej libgnomeprint), bo - odpukać -  póki co, evolution z linuxpackage.net nie wyłożył się ani razu.
Z własnoręczną paczką dałam sobie na razie spokój - aby skompilować tak złożony program trzeba się na prawdę znać na rzeczy :D

Dzięki Xax79, pośrednio, ale zasadniczo przyczyniłeś się  do rozwiązania problemu (może jest to rozwiązania połowiczne, ale jak na razie zadowala mnie :-)

pozdrawiam
olka

chmooreck

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-11-01, 21:44:58 »
OT

2005-11-01 18:29:59 olka napisał:

 > Z własnoręczną paczką dałam sobie na razie spokój - aby skompilować tak złożony program trzeba
 > się na prawdę znać na rzeczy :D

albo miec gentoo... ;-)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-11-02, 14:18:51 »
2005-11-01 21:44:58 chmooreck napisał:

 > albo miec gentoo... ;-)
 albo miec SuSE (może to i jest dystrybucja dla dziewczyn, ale tylko dla tych inteligentnych :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

chmooreck

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-11-02, 15:29:36 »
2005-11-02 14:18:51 roca napisał:

> 2005-11-01 21:44:58 chmooreck napisał:
 >
 >  > albo miec gentoo... ;-)
 >  albo miec SuSE (może to i jest dystrybucja dla dziewczyn, ale tylko dla tych inteligentnych
 > :-)

chodzilo mi o kompilacje... :-D

Xax79

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-11-02, 16:26:33 »
> chodzilo mi o kompilacje... :-D

A uscislajac, o automatyczna kompilacje wraz ze wszystkimi zaleznosciami bez zawracania glowy pytaniami typu: potrzebne czy niepotrzebne, zadziala bez tego czy nie ?

Gentoo jest piekne*

* - odrobina propagandy przy okazji nie zaszkodzi ;-)

pit65

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-11-02, 19:59:57 »
2005-11-02 16:26:33 Xax79 napisał:

>  > chodzilo mi o kompilacje... :-D
 >
 > A uscislajac, o automatyczna kompilacje wraz ze wszystkimi zaleznosciami bez zawracania glowy
 > pytaniami typu: potrzebne czy niepotrzebne, zadziala bez tego czy nie ?
 >
 > Gentoo jest piekne*
 >
 > * - odrobina propagandy przy okazji nie zaszkodzi ;-)

pit65

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-11-02, 20:11:20 »
2005-11-02 19:59:57 pit65 napisał:


 >  > * - odrobina propagandy przy okazji nie zaszkodzi ;-)
 >

Zgadzam się.

Slack to piękna rzecz.Jak raz do czegoś dojdziesz już nigdy nie zapomnisz. /Warunek -osiągnąć nirwanę:-)))/

ale tak jak w Gentoo tutaj ktoś już wykonał czarną robotę
i evolution z podanego linku jest OK.

http://www.websightdesigns.com/files/gware/

Pozdr...
... i sory za duplikat
wymskneło się.

olka

  • Gość
Evolution - jak poprawić stabilność i in.
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-11-02, 23:58:05 »
Się zrobił drobny off-topic :D.
Wiadomo, że każdy będzie chwalił swój system :-)
(btw, Xax79: gentoo propagandy nie potrzebuje, tylko trochę czasu żeby zrobić to porządnie, może w wakacje, albo chociaż jakieś święta...)
-------------------------------------------
Paczki z linka podanego przez pita nie sprawdzałam. Ta z linuxpackage.net też jest dobra: program działa już zupełnie bez zarzutu - czyli upgrade libgnomeprint to było to, czego mu było trzeba.

dziękuję wszystkim
olka