Nowe posty

Autor Wątek: Studiowania w Polsce.  (Przeczytany 19322 razy)

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« dnia: 2012-11-20, 16:22:08 »
Hello, mam studencki pytanie.

Krótko o mnie:
Mam średnie-specjalny kierunek: "operator komputerów";
I mam drugorzędne kierunek specjalny: "technologia informacyjna oprogramowania, przetwarzania zapisów ekonomicznych i biznesowych."
Też mam kartę Polaka, wizu.

Co ja сhcę wiedzieć:

Gdzie w Polsce można kontynuować naukę? Jestem 21 lat i nie chcesz spędzić eszcze 5 lat na studia, doradzać kierunki 2-3 lat.
Najciekawsze miasta, takie jak Kraków i Wrocław. Jednak możliwe i inne.
Jakie obszary IT jest w Polsce? Teraz uczę java, chciałabym coś z tym zrobić.

Wiem trochę o edukacji w Polsce. Będę wdzięczni za wszelkie porady.

//Prepraszam za mój kiepski polski.


Lub mnie lepej pracować? Mam takie skills.

skazy

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-11-20, 17:16:22 »
Zobacz tą szkółkę w Rzeszowie: WSIIZ Rzeszów. Na przedmiocie Systemy Operacyjne Linux jest podstawą. ;) Szkoła ma wypasioną bazę sprzętową, ogólnodostępny lab ma coś 70 maszyn. Poziom nauczania przyzwoity. Jakkolwiek zależy od prowadzących. Niektórzy są świetnymi wykładowcami jak gościu od algorytmiki i c++  tutaj dodam że ten język jest podstawą. Java dochodzi później. Jest też odrobina asemblera pod 8051, no i z ciekawostek prolog. Rzut oka na infarstrukturę i kolejny

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-11-20, 18:57:56 »
http://www.pwsz.wloclawek.pl/

genoveva

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-11-22, 10:45:39 »
a może łódź? :)

http://wsinf.edu.pl/

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-11-24, 20:50:35 »
Cytat: skazy
Zobacz tą szkółkę w Rzeszowie: WSIIZ Rzeszów. Na przedmiocie Systemy Operacyjne Linux jest podstawą. ;) Szkoła ma wypasioną bazę sprzętową, ogólnodostępny lab ma coś 70 maszyn. Poziom nauczania przyzwoity. Jakkolwiek zależy od prowadzących. Niektórzy są świetnymi wykładowcami jak gościu od algorytmiki i c++  tutaj dodam że ten język jest podstawą. Java dochodzi później. Jest też odrobina asemblera pod 8051, no i z ciekawostek prolog. Rzut oka na infarstrukturę i kolejny
Hmmmm!!! JAK świetnie!!!! To jest super))

Ale mam pytannie... Ja mam 2 średnie kierunekie (2 Dyploma). To jest mnie potrzebnie iść na studia II stopnie (magisterskie)?

skazy

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-11-27, 11:30:34 »
Cytat: Licwin
Cytat: skazy
Ale mam pytannie... Ja mam 2 średnie kierunekie (2 Dyploma). To jest mnie potrzebnie iść na studia II stopnie (magisterskie)?
Napisz coś więcej, jaki masz tytuł? Bo jak jesteś po średniej to najpierw licencjat albo inżynierskie. Ja bym Ci radził jeśli chodzi o informatykę inżynierskie, i jak potrafisz sam się uczyć to wystarczy. Magisterskie zrobisz jak będzie Ci to potrzebne.

xavery

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-11-27, 13:14:04 »
Kraków, Wrocław są daleko od Brześcia a wyższe kierunki informatyczne są dość popularne w całej Polsce. Proponowałbym bliższe miasta jak Lublin, wspomniany tu Reszów, Białystok czy Warszawa. Osobiście kończyłem warszawską WSISiZ (obecnie WiT: http://www.wit.edu.pl) i jeśłi interesuje Cię studiowanie multidyscyplinarne, o charakterze informatyczno-biznesowym to pewnie będzie to dobry wybór. Renomą cieszy się także http://www.pjwstk.edu.pl. Generalnie jest w czym wybierać ale ważne jest żeby wybrać jakościową uczelnię która ma dobre notowania na rynku edukacyjnym.

Cytat: Licwin
//Prepraszam za mój kiepski polski.
.
Nie ma za co przepraszać, jest OK. Wiesz jak Polacy znają język rosyjski, nie mówiąc już o białoruskim?:)

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-11-27, 20:35:08 »
Cytat: xavery
Kraków, Wrocław są daleko od Brześcia a wyższe kierunki informatyczne są dość popularne w całej Polsce. Proponowałbym bliższe miasta jak Lublin, wspomniany tu Reszów, Białystok czy Warszawa.
Odległość nie ma znaczenia.
Najważniejsze dla mnie jest to dobra baza wypadowa w szkole. I bezpłatnie studiowanie ;)
//Niż, większym mieście. Im więcej możliwości.

Cytat: xavery
Generalnie jest w czym wybierać ale ważne jest żeby wybrać jakościową uczelnię która ma dobre notowania na rynku edukacyjnym.
Ja rozumiem-rozumiem.

Cytat: xavery
Nie ma za co przepraszać, jest OK. Wiesz jak Polacy znają język rosyjski, nie mówiąc już o białoruskim?:)
Język białoruski jest łatwy do opanowania, szczególnie dla Polaka. Języki jest to bardzo podobne.
Białorusinom dobrze. Słyszymy od dzieciństwa trzy języka (rosyjski, polski, białoruski) =)

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-11-27, 20:43:01 »
Cytat: skazy
Cytat: Licwin
Cytat: skazy
Ale mam pytannie... Ja mam 2 średnie kierunekie (2 Dyploma). To jest mnie potrzebnie iść na studia II stopnie (magisterskie)?
Napisz coś więcej, jaki masz tytuł? Bo jak jesteś po średniej to najpierw licencjat albo inżynierskie. Ja bym Ci radził jeśli chodzi o informatykę inżynierskie, i jak potrafisz sam się uczyć to wystarczy. Magisterskie zrobisz jak będzie Ci to potrzebne.
Ja ciebie rozumiem)

Mnie teraz portzebnie iść na I stopień, a II stopień (zoocznie).

skazy

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-11-30, 09:25:31 »
Dodam jeszcze taką ciekawostkę: na dziennych są grupy ćwiczeniowe w których wszyscy mówią po rosyjsku... Ale właśnie doczytałem, że zależy Ci na bezpłatnych studiach, niestety to prywatna uczelnia = 380 zł/mies :( na zaocznych, bo dzienne jeszcze droższe...

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-11-30, 18:58:09 »
Cytat: skazy
=niestety to prywatna uczelnia = 380 zł/mies
380 zł/mies Hm, nie tak uż i drogo ;) dla szkółkę w Rzeszowie... Tam fajnieszaaaaaaaa baza dla studia!!!!!!!))

Cytat: skazy
na dziennych są grupy ćwiczeniowe w których wszyscy mówią po rosyjsku.
jak tak? Lekcii po rosyiski? Czego tak?

skazy

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #11 dnia: 2012-12-15, 18:41:54 »
Cytat: Licwin
Cytat: skazy
na dziennych są grupy ćwiczeniowe w których wszyscy mówią po rosyjsku.
jak tak? Lekcii po rosyiski? Czego tak?
Nie, lekcje nie! ;) Po prostu spory napływ studentów ze Wschodu. To prywatna uczelnia, a w Polsce niż demograficzny więc ściągają studentów z Mozambiku i Wietnamu, i niebawem z kosmosu... ;). Jest tak że w grupach nie ma Polaków. Wot cziort. ;) Miałem już scysje z Rosjanami..., ale z Rosjankami fajnie się gwarzy. Miłe dziewczyny! ;D

szwagier1474

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #12 dnia: 2013-01-17, 18:45:02 »
Przyłączę się do pytania - czy nie wiecie może, gdzie na Śląsku można studiować informatykę? Tylko polibuda?

Xax79

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #13 dnia: 2013-01-21, 19:13:35 »
Ja co prawda po polibudzie ale nie po informatyce ale mam cynk, że tajniki informatyki można też zgłębiać min na http://www.pjwstk.edu.pl/ oraz http://www.wsti.pl/
Jest też uniwerek w Katowicach.

genoveva

  • Gość
Studiowania w Polsce.
« Odpowiedź #14 dnia: 2015-06-12, 20:38:24 »
Poznań - Politechnika Poznańska - Fizyka Techniczna.  Polecam, świetny kierunek :P