Nowe posty

Autor Wątek: Angstrom, GCC, urządzenie przenośne itd.  (Przeczytany 2076 razy)

Aerletalis

  • Gość
Angstrom, GCC, urządzenie przenośne itd.
« dnia: 2012-11-12, 16:51:11 »
Witam,
Od pewnego czasu zacząłem się bawić w instalację linuxa pod swoim PDA. Na podstawie kilku szczątkowych postów udało mi się uruchomić gołego kernela 2.6.33. Wyprowadziłem złącze hosta USB i zobaczył nawet klawiaturę, dzięki czemu mogłem się poruszać w konsoli. Znalazłem coś takiego jak "Angstrom" (nakładka graficzna) która działała zadziwiająco dobrze (po 3 godzinach zabawy miałem już dostępny BT, WiFi, pełen RAM oraz dźwięk). Jednak jest wielki mankament: ani mój kernel ani Angstrom nie posiada żadnego kompilatora, przez co nie mogę uruchomić nawet midnight commandera, a nawigacja przy użyciu klawiatury ekranowej to horror. Mało miałem kontaktu z linuxami, więc kieruję swoje pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników:
-Jak zdobyć kompatybilny gcc, czy może każdy kompatybilny z moim kernelem będzie działać? Jeśli tak to czy ma to jakiś wpływ na aplikacje okienkowe?
-Jakie podstawowe programy moglibyście polecić na urządzenie o rozdzielczości ekranu 640x480, procku 650MHz i 128MB RAMU (eksplorator plików, odtwarzacz muzyki, zdjęć, przeglądarka).
-Czy ten Angstrom to najlepsze wyjście, czy może istnieje inna nakładka (jak gnome), która będzie lepiej pasować do takiego urządzenia?

Bardzo zależy mi na tym linuxsie, do tej pory używałem Windowsa Mobile 6.5, który jest wydajnościową katastrofą. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. :)
Pozdrawiam