Nowe posty

Autor Wątek: (DE)Instalacja KDE  (Przeczytany 12263 razy)

exeresis

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« dnia: 2005-06-01, 12:25:11 »
Witam jestem nowym uzytkownikiem systemu Linux. Korzystam z Mandrake 10.2. Dodam, że nie moge sie zalogować jako root, jest tylko moja nazwa użytkownika \\"test\\". W kosoli natomiast wpisuje hasło za pomacą komendy \\"su\\". Mój problem dotyczy gry \\"Quake3 Arena\\" podczas, gdy opalam plik run za pomacą komendy \\"sh\\" wyswietlaą mi się jakie błędy:

Major opcode:  20
  Minor opcode:  0
  Resource id:  0x3400007
X Error: BadWindow (invalid Window parameter) 3
  Major opcode:  20
  Minor opcode:  0
  Resource id:  0x3400007
X Error: BadDrawable (invalid Pixmap or Window parameter) 9
  Major opcode:  14
  Minor opcode:  0
  Resource id:  0x3400007
X Error: BadWindow (invalid Window parameter) 3
  Major opcode:  40
  Minor opcode:  0
  Resource id:  0x3400007

Pomóżcie mi gram w ta gre 3 miechy w necie i gram tylko w nią.

gomath

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-01, 16:45:11 »
2005-06-01 12:25:11 exeresis napisał:

> Witam jestem nowym uzytkownikiem systemu Linux. Korzystam z Mandrake 10.2. Dodam, że nie moge
 > sie zalogować jako root, jest tylko moja nazwa użytkownika \\"test\\". W kosoli natomiast
 > wpisuje hasło za pomacą komendy \\"su\\".

Co znaczy, że nie możesz zalogować się jako root? Jeśli wydajesz polecenie \\'su\\' to zyskujesz prawa roota.

> Mój problem dotyczy gry \\"Quake3 Arena\\"
 > podczas, gdy opalam plik run za pomacą komendy \\"sh\\" wyswietlaą mi się jakie błędy:
 >
 > Major opcode:  20
 >   Minor opcode:  0
 >   Resource id:  0x3400007
 > X Error: BadWindow (invalid Window parameter) 3
 >   Major opcode:  20
 >   Minor opcode:  0
 >   Resource id:  0x3400007
 > X Error: BadDrawable (invalid Pixmap or Window parameter) 9
 >   Major opcode:  14
 >   Minor opcode:  0
 >   Resource id:  0x3400007
 > X Error: BadWindow (invalid Window parameter) 3
 >   Major opcode:  40
 >   Minor opcode:  0
 >   Resource id:  0x3400007
 >
 > Pomóżcie mi gram w ta gre 3 miechy w necie i gram tylko w nią.

Uruchamiasz to pod xami czy w konsoli? Powinieneś pod xami. Szczerze, to nie wiem czym jest spowodowany ten błąd. Sróbój jego część wkleić do google.

Opisz dokładnie co robisz próbując uruchomić grę.

exeresis

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-01, 17:18:44 »
2005-06-01 16:45:11 gomath napisał:

> 2005-06-01 12:25:11 exeresis napisał:
 >
 > > Witam jestem nowym uzytkownikiem systemu Linux. Korzystam z Mandrake 10.2. Dodam, że nie
 > moge
 >  > sie zalogować jako root, jest tylko moja nazwa użytkownika \\"test\\". W kosoli
 > natomiast
 >  > wpisuje hasło za pomacą komendy \\"su\\".
 >
 > Co znaczy, że nie możesz zalogować się jako root? Jeśli wydajesz polecenie \\'su\\' to zyskujesz
 > prawa roota.
 >
 > > Mój problem dotyczy gry \\"Quake3 Arena\\"
 >  > podczas, gdy opalam plik run za pomacą komendy \\"sh\\" wyswietlaą mi się jakie
 > błędy:
 >  >
 >  > Major opcode:  20
 >  >   Minor opcode:  0
 >  >   Resource id:  0x3400007
 >  > X Error: BadWindow (invalid Window parameter) 3
 >  >   Major opcode:  20
 >  >   Minor opcode:  0
 >  >   Resource id:  0x3400007
 >  > X Error: BadDrawable (invalid Pixmap or Window parameter) 9
 >  >   Major opcode:  14
 >  >   Minor opcode:  0
 >  >   Resource id:  0x3400007
 >  > X Error: BadWindow (invalid Window parameter) 3
 >  >   Major opcode:  40
 >  >   Minor opcode:  0
 >  >   Resource id:  0x3400007
 >  >
 >  > Pomóżcie mi gram w ta gre 3 miechy w necie i gram tylko w nią.
 >
 > Uruchamiasz to pod xami czy w konsoli? Powinieneś pod xami. Szczerze, to nie wiem czym jest
 > spowodowany ten błąd. Sróbój jego część wkleić do google.
 >
 > Opisz dokładnie co robisz próbując uruchomić grę.
 >

Witam!

1.Uruchamiam ikone na pasku \\"Terminal Program\\"
2. Wpisuje \\"su\\" i haslo roota ( nie wiem jak zalogować się na roota, więc robie tak jak napisałen  )
3. Następnie wpisuję sh /home/exe/linuxq3apoint-1.16n.x86.run << tam znajduje się ten plik.
4. Pojawia mi się coś takiego:
[root@localhost exe]# sh /home/exe/linuxq3apoint-1.16n.x86.run
QPixmap: Cannot create a QPixmap when no GUI is being used
QPixmap: Cannot create a QPixmap when no GUI is being used
QPixmap: Cannot create a QPixmap when no GUI is being used
QPixmap: Cannot create a QPixmap when no GUI is being used
kbuildsycoca running...
Reusing existing ksycoca
kio (KService*): WARNING: The desktop entry file Utilities/kfilereplacepart.desktop has Type=Service but is located under \\"apps\\" instead of \\"services\\"
kio (KService*): WARNING: Invalid Service : Utilities/kfilereplacepart.desktop
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Sound/amarok.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'audio/x-sid\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/Totem Movie Player.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'video/dv\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/Totem Movie Player.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'video/msvideo\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/Totem Movie Player.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'video/x-avi\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/Totem Movie Player.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'video/x-nsv\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/Totem Movie Player.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'audio/x-mpeg\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/Totem Movie Player.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'audio/x-m4a\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/Totem Movie Player.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'audio/x-ms-asf\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/Totem Movie Player.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'audio/x-ms-asx\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/Totem Movie Player.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'audio/x-ms-wax\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/Totem Movie Player.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'application/x-flac\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/Totem Movie Player.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'misc/ultravox\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/Totem Movie Player.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'application/x-matroska\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'knotify.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'KNotify\\'
kio (KMimeType): WARNING: \\'kbearimportfilter.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'KParts/Plugin\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'klinkstatus_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'text/english\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'klinkstatus_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'text/x-c\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'klinkstatus_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'text/x-c++\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'katepart.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'text/x-fortran\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Graphics/kuickshow.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'image/x-eim\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'kcertpart.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'application/binary-certificate\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/kaffeine.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'audio/x-mpeg\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/kaffeine.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'audio/x-ogg\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/kaffeine.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'audio/x-pn-realaudio-plugin\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/kaffeine.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'video/msvideo\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/kaffeine.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'video/x-avi\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Video/kaffeine.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'application/x-mplayer2\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'kaffeine_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'KMediaPart\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'kaffeine_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'audio/x-mpeg\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'kaffeine_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'audio/x-ogg\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'kaffeine_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'audio/x-pn-realaudio-plugin\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'kaffeine_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'video/msvideo\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'kaffeine_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'video/x-avi\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'kaffeine_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'application/x-mplayer2\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Networking/kfmclient_war.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'application/x-webarchive\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/System/Archiving/CDBurning/Nautilus CD Burning.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'application/x-cd-image\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Internet/WebBrowsers/Mozilla Firefox.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'text/mml\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Multimedia/Graphics/showfoto.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'image/x-eim\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'/var/lib/menu-xdg/applications/Mandrakelinux/Office/Wordprocessors/OpenOffice.org Writer.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'application/x-doc\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'kxsldbg_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'text/english\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'kxsldbg_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'text/x-c\\'
kbuildsycoca: WARNING: \\'kxsldbg_part.desktop\\' specifies undefined mimetype/servicetype \\'text/x-c++\\'
KWrited - nasłuchiwanie urządzenia /dev/pts/3
[root@localhost exe]# X Error: BadWindow (invalid Window parameter) 3
  Major opcode:  20
  Minor opcode:  0
  Resource id:  0x2e00007
X Error: BadWindow (invalid Window parameter) 3
  Major opcode:  20
  Minor opcode:  0
  Resource id:  0x2e00007
X Error: BadDrawable (invalid Pixmap or Window parameter) 9
  Major opcode:  14
  Minor opcode:  0
  Resource id:  0x2e00007
X Error: BadWindow (invalid Window parameter) 3
  Major opcode:  40
  Minor opcode:  0
  Resource id:  0x2e00007
Mutex destroy failure: Device or resource busy
ICE default IO error handler doing an exit(), pid = 19298, errno = 0
ICE default IO error handler doing an exit(), pid = 19369, errno = 0

** ERROR **: file gam_tree.c: line 146 (gam_tree_remove): assertion failed: (g_node_n_children(node->node) == 0)
aborting...

[root@localhost exe]#                
Cały fragment
Dziękuję!

gomath

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-01, 18:45:06 »
Trochę strzelam :

Spróbuj jako zwykły użytkownik zrobić najpierw \\'xhost +\\', a potem zaloguj jako root i spróbuj uruchomić skrypt.

exeresis

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-06-01, 18:51:35 »
Ja jestem zupełnie zielony, to mój pierwszy linux, więc powiem tak gdy się chcem wylogować i przejść na roota jest tylko moja nazwa użytkownika \\"test\\", natomiast rota nie ma. Gdy wyłącze X-y za pomocą \\"telinit 5 ( nie pamiętam? ), pokazuje mi sie unkompressing ( coś w tym stylu ) i ekran stoi, nie wiem co zrobić.

zajacraf

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-06-01, 19:57:52 »
2005-06-01 18:51:35 exeresis napisał:

> Ja jestem zupełnie zielony, to mój pierwszy linux, więc powiem tak gdy się chcem wylogować i
 > przejść na roota jest tylko moja nazwa użytkownika \\"test\\", natomiast rota nie ma. Gdy
 > wyłącze X-y za pomocą \\"telinit 5 ( nie pamiętam? ), pokazuje mi sie unkompressing ( coś w
 > tym stylu ) i ekran stoi, nie wiem co zrobić/
=============
a nie możesz podczas logowania poprostu wpisać user:root,
password: hasło?

exeresis

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-06-01, 20:04:46 »
Niestety nie :(, jest tylko moja nazwa użytkownika nic nie moge wpisać. Przypominam, że mam Mandrake 10.2

krisp

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-06-01, 21:28:55 »
2005-06-01 20:04:46 exeresis napisał:

> Niestety nie :(, jest tylko moja nazwa użytkownika nic nie moge wpisać. Przypominam, że mam
 > Mandrake 10.2

Mam Mandrake 10.2 (choć chyba raczej MAndriva LE 2005) i po wstaniu systemu pojawią się okno do logowania systemu. Tam jest user i hasło i można odpalić X jako root.

Wiele razy instalowałem Quake 3 tak: odpalłem konsolę następnie wpis - su i poniżej haslo  i ENTER. A jak piszesz to hasła nie widac na ekranie i dla początkujących może to oznaczać że się nic nie dzieje a tak nie jest.  Ptem odpał instalki i wsio latało że aż miło.

MichL

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-06-01, 21:36:17 »
2005-06-01 20:04:46 exeresis napisał:

> Niestety nie :(, jest tylko moja nazwa użytkownika nic nie moge wpisać. Przypominam, że mam
 > Mandrake 10.2

Centrum starowania (w Mandrivie Konfiguracja pulpitu) -> System -> Menedżer logowania -> (tryb administratora - zakładka na dole) -> użytkownicy -> wyświetl listę /lub pogrzeb w filtrowaniu  :-)

exeresis

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-06-01, 21:56:51 »
Ok sprobuje...natomiast powtrażam nie ma tekiego czegoś, żebym wpisał użytkownika jako root. Wiem korzystałem z polecenia \\"su\\" natomiast jak wyżej napisałem pojawia mi się coś takiego jak powyższe błedy skopiowane z konsolki.

gomath

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-06-01, 23:29:23 »
2005-06-01 21:56:51 exeresis napisał:

> Ok sprobuje...natomiast powtrażam nie ma tekiego czegoś, żebym wpisał użytkownika jako root.
 > Wiem korzystałem z polecenia \\"su\\" natomiast jak wyżej napisałem pojawia mi się coś
 > takiego jak powyższe błedy skopiowane z konsolki.

Trochę źle się wyraziłem. Chciałem napisać tak :
Spróbuj jako zwykły użytkownik zrobić najpierw \\'xhost +\\', a potem zrób su na root i spróbuj uruchomić skrypt.

:)

Poza tym jak koledzy przede mną zauważyli, możesz w centrum sterowania kde pozwolić na logowanie do Xów.

exeresis

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-06-02, 10:28:26 »
Nic, dalej to samo :(. Może coś z moim Linuxem coś nie tak.

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-06-09, 01:13:56 »
2005-06-02 10:28:26 exeresis napisał:

> Nic, dalej to samo :(. Może coś z moim Linuxem coś nie tak.

Może się narażę, ale Mandrake to totalny syf. Wszystko ładne, proste w obsłudze, a jak przyjdzie co do czego, do czegoś poważniejszego do sie okazuje, że jest (sie wyrażę) \\"niekompatybilny z linuxem\\". Tej dystrybucji NIE UZNAJĘ, a polecanie jej początkującym równe jest z udowodnieniem im, że Windows jest lepszy od Linuxa.

Dlatego, ja proponuję zainstaluj jakąś ludzką dystrybucję. Woele jest tak prostych w obsłudze :-)

Pozdrawiam

shadzik

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-06-09, 14:59:15 »
2005-06-09 01:13:56 yonami napisał:

> 2005-06-02 10:28:26 exeresis napisał:
 >
 > > Nic, dalej to samo :(. Może coś z moim Linuxem coś nie tak.
 >
 > Może się narażę, ale Mandrake to totalny syf. Wszystko ładne, proste w obsłudze, a jak
 > przyjdzie co do czego, do czegoś poważniejszego do sie okazuje, że jest (sie wyrażę)
 > \\"niekompatybilny z linuxem\\". Tej dystrybucji NIE UZNAJĘ, a polecanie jej
 > początkującym równe jest z udowodnieniem im, że Windows jest lepszy od Linuxa.
 >
 > Dlatego, ja proponuję zainstaluj jakąś ludzką dystrybucję. Woele jest tak prostych w obsłudze
 > :-)
 >
 > Pozdrawiam

bla bla bla,
blad jest oczywisty :)
logujesz sie do KDE (?) na zwyklego usera \\"test\\" z tego co przeczytalem, wlazisz w konsole poprzez \\"su\\" idziesz na roota i odpalasz scrypt od kwaka ? noi wyskakuja te bledy :) noi dobrze ze wyskakuja :) znaczy ze wszystko dziala :) bylo by dziwne hdyby nie wyskoczyly :)
juz tlumacze:
poniewaz skrypt najprawdopodobniej probuje uruchomic jakies okienka na display :0.0, ktore masz uruchomione z usera, nie roota, root nie moze sie tak o podpiac pod twoje okienka :)
Opcji masz kilka (ja podam 2):
1. ctrl + alt + F1 (przeniesie cie to na czysta konsole) tam wpisac login root i podac haslo, zabic wszelkie Xy (najprawdopodogniej /etc/rc.d/init.d/kdm stop) i uruchomic ten skrypt do kwaka ktory teraz przejdzie w tryb konsolowy
2. robic tak jak robisz ale uruchamiac skrypt z displayem :0.0 np.
a) ./quake3blabla.run -display :0.0
b) ./quake3blabla.run --display :0.0
c) ./quake3blabla.run :0.0
  ktoras z tych opcji powinna zadzialac

Natomiast jak ci za duzo babrania, to uruchom ten scrypt z usera i zainstaluj sobie w sowim katalogu domowym ta gre lokalnie :) jesli i tak tylko ty z niej korzystasz to po co z roota ja instalowac ? :)

amdfanatyk

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-07-18, 21:15:17 »
jesli masz dzialajacy linuxq3apoint-1.16n.x86.run PROSZE SKONTAKTUJ SIE ZE MNA!!